Uvažuje Německo o nákupu F-35?

Uvažuje Německo o nákupu F-35?
Autor: US Air Force|Popisek: Ilustrační obrázek F-35
19 / 05 / 2017, 10:00

Německé letecké síly požádaly písemně americké letectvo o utajovaná data k vyspělému letounu páté generace F-35. Informaci přinesla agentura Reuters.

Německo, které se chystá nahradit svou stárnoucí flotilu stíhaček, zatím neschválilo plán zadávání zakázek, a ani to, jaká platforma má nahradit používanou čtvrtou generaci bojových letounů. V dopise stálo, že německé ministerstvo obrany hodlá provést hloubkovou analýzu dostupných řešení na trhu a to včetně F-35, ke konci tohoto roku.“

Je ale možné, že Německo rozehrálo pouze hru s cílem posílit svou pozici pro jednání se svými evropskými partnery pro vývoji příští generace evropských válečných letadel. Navzdory možnému odporu ze strany odborů, kdyby se Německo odhodlalo ke koupi americké stíhačky, podle vojenských zdrojů by nákup F-35 mohl mít pro Německo smysl, vzhledem ke klesajícím nákladům na F-35 a technickým problémům s letadly Eurofighter.

Klíčoví spojenci Německa v NATO - Velká Británie, Nizozemsko, Norsko, Turecko a Itálie již stroji F-35 nahrazují vlastní stárnoucí letectv. a o nákupech údajně uvažují i další evropské země.

Německé letectvo požádalo u utajované informace týkající se primárně senzorů, správy informací a operačních schopností. Vzhledem k tomu, že Německo není součástí mezinárodního konsorcia, který vyvinul F-35, americká vláda musí schválit žádost o poskytnutí utajovaných dat. Úřad programu F-35 v Pentagonu potvrdil, že obdržel dopis a  na žádosti pracuje.

Zdroj: Defense News

Tagy článku

Komentáře

Osmašedesátý. Rána, která se nikdy nezahojí
Mgr. Petr Duchoslav

Osmašedesátý. Rána, která se nikdy nezahojí

21 / 08 / 2017, 16:00

A přeci se dluží!
redakce online

A přeci se dluží!

15 / 08 / 2017, 09:00

Podobné články

Pentagon zaplatil spoločnosti Lockheed 3,7 miliardy dolárov za 50 stíhacích lietadiel F-35 pre zahraničie

Pentagon zaplatil spoločnosti Lockheed 3,7 miliardy dolárov za 50 stíhacích lietadiel F-35 pre zahraničie

09 / 08 / 2017, 10:45Defence
Vertikálne pristátie  F-35B na   lietadlovej lodi USS America

Vertikálne pristátie F-35B na lietadlovej lodi USS America

27 / 07 / 2017, 08:00Defence
Video: F-35B úspěšně vyzkoušel střelbu z nového externího kanónu

Video: F-35B úspěšně vyzkoušel střelbu z nového externího kanónu

22 / 05 / 2017, 09:00Defence
Video: F-35  na Planes of Fame Airshow - něco je jinak

Video: F-35 na Planes of Fame Airshow - něco je jinak

21 / 05 / 2017, 12:15Defence
Video: Vzlety F-22 a F-35 na Aljašce

Video: Vzlety F-22 a F-35 na Aljašce

08 / 05 / 2017, 15:00Defence

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
e-mail:
heslo:
CapsLock je aktivní.
Chyba: zadaný e-mail nebo heslo je špatně!
e-mail: