(VIDEO) Streľba z legendárnej samohybnej húfnice M109 Paladin

(VIDEO) Streľba z legendárnej samohybnej húfnice M109 Paladin
Autor: Screenshot/Youtube|Popisek: M109A6 Paladin
23 / 05 / 2017, 12:00

M109 Paladin je americká samohybný húfnica, ktorá sa predstavila na začiatku 60.tých rokoch.

Táto legendárna húfnica bola od jej zaradenia do výzbroje niekoľkokrát modernizovaná. Húfnice M109 bývajú najčastejšie nasadzované ako pomocná zbraň nepriamej paľby obrnených a mechanizovaných peších divízii.

Posádku M109 tvorí šesť ľudí, veliteľ, vodič, strelec, asistent strelca a dvoch asistentov pri munícii, avšak M109A6 ''Paladin'' potrebuje iba štyroch členov posádky: veliteľa, vodiča, strelca a muničného dokladača. M109A6 je jedna z najmodernejších verzii z rodiny M109.

Písali sme: 

Technické parametre samohybnej húfnice M109A6 Paladin

výrobca: United Defense LP, BMY Combat Systems
zaradenie do výzbroje: apríl 1992
bojová hmotnosť: 28,8 t
výzbroj: Húfnica M284 kalibru 155 mm, protilietadlový guľomet M2HB kalibru 12,7mm
maximálna rýchlosť: diaľnica 56km/h, terén 31 km/h
maximálny dojazd: 346 km

Zdroj: Wikipedia, YouTube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
e-mail:
heslo:
CapsLock je aktivní.
Chyba: zadaný e-mail nebo heslo je špatně!
e-mail: