Hasivo nové generace 3M Novec 1230 (nebo Hasivo pro muzea, galerie a ICT centra)

Hasivo nové generace 3M Novec 1230 (nebo Hasivo pro muzea, galerie a ICT centra)
27 / 01 / 2014, 11:50

3M Česko zařadilo do nabídky hasicí kapalinu 3M Novec 1230 – „chemicky čisté“ hasivo sloužící k ochraně cenných předmětů, archiválií, počítačů a citlivé elektroniky.

Hasicí kapalina 3M Novec 1230 je fluorketon, který hasí chladicím účinkem a působí jako plyn. Toto moderní hasivo funguje jako součást stabilního hasicího zařízení (SHZ). Díky chemické čistotě má Novec 1230 řadu významných předností – ze své podstaty po sobě chemicky „čisté látky“ nezanechávají rezidua a jsou elektricky nevodivé, takže nepoškozují choulostivé předměty a neovlivňují citlivou elektroniku. Kapalina není distribuována a instalována ve stlačeném stavu, a je tak mnohem bezpečnější než alternativní prostředky v tlakových nádobách. Novec 1230 má podobně jako HFC nulový potenciál poškozování ozonové vrstvy, navíc atmosférická životnost kapaliny činí pouze pět dnů.

www.3m.cz

 

Komentáře

Osmašedesátý. Rána, která se nikdy nezahojí
Mgr. Petr Duchoslav

Osmašedesátý. Rána, která se nikdy nezahojí

21 / 08 / 2017, 16:00

A přeci se dluží!
redakce online

A přeci se dluží!

15 / 08 / 2017, 09:00

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
e-mail:
heslo:
CapsLock je aktivní.
Chyba: zadaný e-mail nebo heslo je špatně!
e-mail: