Panasonic CF-53: kufřík, který na cestách nezklame

Panasonic CF-53: kufřík, který na cestách nezklame
Autor: Panasonic|Popisek: CF53 ilustrační snímek
07 / 06 / 2015, 08:15

Na našem redakčním stole přistál obrněný notebook od Panasonicu, model CF-53. Není to asi úplně obvyklý stroj na testování, ale pro náš časopis je to notebook jako stvořený.

Kombinace černých plastů a stříbrného magnéziového víka tomuhle drobkovi opravdu sluší a v kombinaci s držadlem, které promění CF-53 v praktický kufřík, nelze stroji pro stránce estetické nic vytknout.

Král konektivity

V dnešní době se to již skoro nevidí, ale Panasonic má ještě pořád vyndavací baterii, takže pokud by vám nestačila kapacita, můžete sebou mít baterii druhou a neocitnete se tak bez zdroje energie. Rychlá nabíječka dobije notebook během cca hodiny na téměř 90 procent kapacity. Sami zvládnete i doplnit paměť RAM nebo vyměnit pevný disk. Vše je přístupné na spodní části jen pomocí šroubováku.CF53


Dalším specifikem je množství komunikačních portů, kterými stroj oplývá – nalezneme zde slot na PCMCIA kartu, Express Card, SD čtečku, USB porty 3.0, sériový port RS-232, analogový VGA port i digitální HDMI a proprietární dokovací port na spodní části. O bezdrátové přenosy se stará Wi-Fi karta a Bluetooth modul ve verzi 4.0. Ani na kabelové připojení Panasonic nezapomněl a na levé straně notebooku je ethernetový gigabitový port.

Porty na CF53

Pracujeme venku

Matný dotykový displej je i přes nižší rozlišení 1366 x 768 naprosto skvělý. Žádné odrazy při práci neruší, TN displej oplývá vysokou svítivostí a velkou možností regulace. Není nutné se tedy bát práce na přímém slunci, nebo naopak ve tmě. Dotyková vrstva sice není příliš citlivá, ale přiznám se, že to zase až tak nevadí, nějak mi vzhledem k velikosti stroje nepřišlo vhodné matlat prsty po displeji.

Baterie vydržela při trvalém používání 6,5 hodiny, takže by neměl být problém vydržet s notebookem celý den na cestách například po stavbách nebo dodavatelích. Odolnost byla vyzkoušena nechtěně během jízdy autem, kdy při prudkém brždění notebook vyletěl ze sedadla spolujezdce a na jeho exteriéru nedošlo k jediné změně. Bohužel totéž se nedá tvrdit o přístrojové desce, do které narazilo 2,62 kilogramu notebooku opravdu značnou silou. Klávesnice má v době nízkých ultrabooků příjemně vysoký zdvih, touchpad má i dvě tlačítka, takže odpadá panické tlačení na plošku, kde občas ani nevíte co stisknout, aby počítač provedl co má.

Výkonu je dost a dost

O plynulý chod se v tomto případě staral procesor Core i5-3340M z rodiny Ivy Bridge s navrženým tepelným výkonem 35W. Integrovaná grafická karta Intel 4000 podporuje DirextX 11. Operační paměť byla v testovaném stroji o velikosti 4GB DDR3.

Závěr

Počítač zcela jistě není určen pro každého, a to nejen díky vysoké ceně. CF-53 je prostě pracant do terénu, který se nebojí venkovních podmínek a uplatnění tak nalezne ve stavebnictví, zemědělství nebo v ozbrojených složkách.

+ odolná konstrukce
+ silný procesor
+ rychlé nabíjení
+ velká kapacita akumulátoru
+ konektivita
- hmotnost

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
e-mail:
heslo:
CapsLock je aktivní.
Chyba: zadaný e-mail nebo heslo je špatně!
e-mail: