Bude Rusko bojovat s Islámským státem?

Bude Rusko bojovat s Islámským státem?
Autor: Aleksander Markin CC BY-SA 2.0|Popisek: Je tohle to poslední co teroristé uvidí?
01 / 09 / 2015, 10:45

Podle posledních zpráv to vypadá na vyslání velkého expedičního sboru na zbytky Assadem ovládané Sýrie a masivní pomoc v boji proti teroristům z ISIS a al-Kajdy.

Poblíž Damašku již prý přistály první ruské jednotky, o kterých ale zatím západní média neinformují. Pokud je to pravda, dochází k významnému zvratu na frontě, kde se Západu moc bojovat nechce. V okamžiku zapojení ruských pilotů do boje proti Islámskému státu dojde k prudké změně situace na Středním východě.

Zatím je přílet ruských jednotek potvrzen od dvou zdrojů – prvním je Thierry Meyssan, jehož server Réseau Voltaire přinesl první zprávy o angažování se Ruska v Sýrii už 24. srpna. Podle něj posílá Rusko kontingent útočných vrtulníků a letounů, včetně pozemního personálu a poradců, kteří mají pomoci v boji proti Islámskému státu a al-Kajdě, která v Sýrii operuje pod jménem Jabhat-al-Nusra.

Psali jsme: Rusko údajně dodalo Sýrii šest stíhačů Mig-31 a tato informace má ve světle zprávy o zapojení Rusů hned větší logiku. Nebude hrozit zajmutí a prodej tohoto letadla.

Druhým zdrojem je izraelský server Ynetnews, podle kterého už jsou první jednotky na místě, tedy na letecké základně ovládané režimem z Damašku.

Yak-130

O jakou techniku se má jednat? Mezi stroji mají být stíhačky Mig-29, lehké útočné stroje Jak-130,nebo vrtulníky Mi-35. Rusko začalo dodávat vládním silám také satelitní snímky území, což by mělo Assadovým vojákům ulehčit situaci při boji s teroristy.

Mi-35

Rusko chce díky zachování Sýrie zabránit možnému průniku Islámského státu a islamistů na bývalá jižní islámská území Sovětského svazu.

Přítomnost Rusů v Damašku potvrzují i zprávy západních diplomatů, kteří potvrzují, že USA si je vědomo ruských záměrů zasáhnout v Sýrii, ale zatím nevzešla žádná reakce ze strany Obamova kabinetu.

Podle lokálních arabských médii hledá Sýrie s Ruskem přístav na syrském pobřeží, kde by mohly přistávat ruské lodě s pomocí. Rusko si navíc uvědomuje, že teroristy není možné zničit pouze leteckými útoky, což okomentoval ministr Lavrov - je nutné nasazení pozemních jednotek.

Zdroj: infowars.com,ynetnews.com

 

Tagy článku

Podobné články

Irácké vládní síly hlásí hlubší průnik do západního Mosulu. Islámský stát klade tuhý odpor

Irácké vládní síly hlásí hlubší průnik do západního Mosulu. Islámský stát klade tuhý odpor

(VIDEO) Nálety Su-25 a Tupolev Tu-95 v Sýrii

(VIDEO) Nálety Su-25 a Tupolev Tu-95 v Sýrii

23 / 02 / 2017, 10:00Defence
Politico: Nový dekret nebude obsahovat zákaz vstupu Syřanů do USA

Politico: Nový dekret nebude obsahovat zákaz vstupu Syřanů do USA

21 / 02 / 2017, 10:00Zprávy
(VIDEO) Neúspešný útok Džihádistu, odpálil len sám seba

(VIDEO) Neúspešný útok Džihádistu, odpálil len sám seba

19 / 02 / 2017, 07:00Zprávy
(VIDEO) Zábery priamo z bojiska v Sýrii, vrátane tankov T-90

(VIDEO) Zábery priamo z bojiska v Sýrii, vrátane tankov T-90

16 / 02 / 2017, 07:00Defence

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
e-mail:
heslo:
CapsLock je aktivní.
Chyba: zadaný e-mail nebo heslo je špatně!
e-mail: