Smrt daňové konkurenci. Evropa chce sjednotit základ daně

Smrt daňové konkurenci. Evropa chce sjednotit základ daně
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
27 / 10 / 2016, 12:45

Evropská komise včera představila plán na zavedení jednotného základu daně z příjmu právnických osob ve všech státech EU. Společnosti mají danit najednou příjmy ze všech států a výnos pak přeposílat do jednotlivých zemí podle předem stanoveného klíče.

Takzvaný společný konsolidovaný základ daně z příjmů právnických osob vytvoří podle Komise pro nadnárodní společnosti v Evropě rovné podmínky a ukončí vyhýbání se daňovým povinnostem. Zisky by tak už nešlo kvůli optimalizaci daní převádět z jedné země do druhé. Systém se bude povinně týkat firem s ročními příjmy nad 750 milionů eur.

"Z debat, které jsem jako eurokomisař pro daně vedl, jasně vyplývá, že firmy potřebují jednodušší daňová pravidla v rámci společného evropského trhu. Zároveň musíme pokročit v boji proti vyhýbání se daňovým povinnostem. Ministři financí by na tento ambiciózní a dobře načasovaný balíček měli pohlížet nezaujatě, neboť z něj vzejde stabilní daňový systém uzpůsobený pro 21. století." uvedl eurokomisař pro hospodářské a finanční záležitosti, daně a cla Pierre Moscovici.

EU na plán pospíchá, a proto navrhuje jeho zavedení ve dvou krocích. Nejprve se má ujednotit základ daně ve všech státech EU. Ve druhém kroku by nadnárodní společnosti měli sečítat své zisky z celé Unie a pak na ně aplikovat základ daně a vypočtené odvody následně přerozdělit podle klíče mezi státy.

Tagy článku

Podobné články

(VIDEO) Takto vyzeral prvý bezvízový deň pre Ukrajincov

(VIDEO) Takto vyzeral prvý bezvízový deň pre Ukrajincov

13 / 06 / 2017, 08:00Zprávy
Ministři EU schválili plán k potlačení nenávisti na internetu

Ministři EU schválili plán k potlačení nenávisti na internetu

24 / 05 / 2017, 01:00Zprávy
Francúzke video predstavuje západnú Európu ako raj pre migrantov. Vo východnej  Európe sú len rasisti...

Francúzke video predstavuje západnú Európu ako raj pre migrantov. Vo východnej Európe sú len rasisti...

19 / 05 / 2017, 07:00Zprávy
Evropská komise doporučila ukončení kontrol uvnitř Schengenu

Evropská komise doporučila ukončení kontrol uvnitř Schengenu

03 / 05 / 2017, 07:00Zprávy
Evropská unie požaduje zrušení hejtmanů

Evropská unie požaduje zrušení hejtmanů

01 / 04 / 2017, 10:00Zprávy

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
e-mail:
heslo:
CapsLock je aktivní.
Chyba: zadaný e-mail nebo heslo je špatně!
e-mail: