Společnost BAE Systems bude společně s českou firmou Ray Service vyrábět minomety Mjölner pro švédskou armádu

Společnost BAE Systems bude společně s českou firmou Ray Service vyrábět minomety Mjölner pro švédskou armádu
03 / 05 / 2017, 06:30

Společnost BAE Systems uzavřela smlouvu s českým výrobcem Ray Service na dodávku klíčových komponentů pro švédský program samohybných minometů Mjölner. BAE Systems získala zakázku na dodávku 40 minometných systémů od švédského Úřadu pro vyzbrojování v prosinci 2016. Česká firma Ray Service bude pro tento program vyvíjet a vyrábět kabelové svazky.

Smlouva se společností Ray Service je dalším krokem v naplnění závazku BAE Systems spolupracovat s českými podniky v souvislosti s podporou chystaného tendru na obměnu zastaralého vozového parku bojových vozidel pěchoty řady BVP-2. Již v roce 2016 společnost BAE Systems navázala partnerství s podnikem VOP CZ a dohodla se s ním na výrobě komponentů pro terénní vůz BvS10, který BAE Systems momentálně dodává rakouské armádě.

„Smlouva se společností Ray Service dokazuje, že chceme dodávat špičkový model bojového vozidla pěchoty CV90 české armádě v těsné spolupráci s českým průmyslem,“ uvedl Peter Nygren, ředitel rozvoje obchodu společnosti BAE Systems Hägglunds. „Vývoj a výroba kabelových svazků pro 40 minometných systémů představuje silný základ pro další spolupráci v budoucím období. Tento společný počin otevírá prostor pro účast lokálního průmyslu, který se tak může podílet na jednom z nejdůležitějších systémů na vozidle,“ dodává Nygren.

Bojové vozidlo pěchoty CV90 je moderní, adaptabilní a v boji prověřené vozidlo. V současné době sedm evropských zemí užívá téměř 1 300 těchto bojových vozidel. Pokud si česká vláda CV90 vybere, BAE Systems hodlá pokračovat ve spolupráci s českými podniky na zajištění dalších aktuálních či budoucích bezpečnostních potřeb země.

„Velmi nás těší možnost spolupracovat s BAE Systems na této zakázce a těšíme se, až náš vztah s partnerskou společností rozvineme,“ prohlásil Jakub Gabriel, výkonný ředitel Ray Service. „Naše rozsáhlé zkušenosti v oblasti projektování a výroby jsou zárukou toho, že jsme schopni dodat včas, v mezích rozpočtu a zároveň splnit požadavky obranného průmyslu.“

O společnosti BAE Systems

BAE Systems je jedním z předních světových dodavatelů inovativních a na moderních technologiích založených řešení pro obranný, letecký a bezpečnostní průmysl. Ve 40 zemích světa zaměstnává přibližně 83 400 odborných pracovníků. Ve spolupráci se zákazníky a lokálními partnery společnost BAE Systems vyvíjí, konstruuje, vyrábí a zajišťuje podporu pro produkty a systémy, které zvyšují obranyschopnost a národní bezpečnost, chrání obyvatelstvo a důležité informace a infrastrukturu.

Tagy článku