Jižní Korea uvolnila snímky stíhače KF-X s evropskými raketami od MBDA

Jižní Korea uvolnila snímky stíhače KF-X s evropskými raketami od MBDA
Autor fotografie: Korean Aerospace Industries|Popisek: KF-X
30 / 06 / 2018, 08:00

Jihokorejská akviziční agentura včera ukázala předběžný design stroje s označením KF-X. Stalo se tak po 30 měsících od počátku vývoje stroje.

KX-F je dvoumotorový stroj 4.5 generace a zveřejnění designu stroje následovalo po ukončení tzv. PDR fáze (Preliminary design review). Všechna očekávání byla splněna a návrh byl posunut do další fáze CDR (critical design review), která má být ukončena v září 2019, kdy má začít výroba prototypů.

KF-X

Představený design pod označením C-109 prošel opakovaně testy ve aerodynamickém tunelu a fluidní dynamickou analýzou. Stroj je na obrázcích vybaven evropskými raketami, konkrétně čtyřmi raketami vzduch-vzduch Meteor od MBDA, a dvěma krátkého dosahu IRIS-T (projekt vývoje této rakety vede Německo), což znamená, že design stroje byl oproti původnímu návrhu, který počítal s vybavením raketami od amerického Raytheonu změněn.

Psali jsme: Společnost Bell na Heli-Expo 2018 představila nový vrtulník Bell 407GXi

Anonymní zdroj uvedl pro server Defense News, že Meteory a IRIS-T jsou efektivnější než jejich americké protějšky, které ale zase mají výhodu v jednodušší integraci a proto se Jižní Korea nebrání další diskuzi.

Celý program stíhače KF-X je prováděn agenturou DAPA a společností Korea Aerospace Industries, s lokální podporou Indonésie, která má uhradit 20% ceny vývoje.

Počítá se s výrobou 120 kusů tohoto stroje vybaveného AESA radarem, který má nahradit stárnoucí flotilu F-4 a F-5.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: Defense News

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.