Jediná ruská letadlová loď poškozena poté, co se s ní potopil suchý dok

Jediná ruská letadlová loď poškozena poté, co se s ní potopil suchý dok
Popisek: Admiral Kuzněcov v doku
30 / 10 / 2018, 14:00

Nešťastná letadlová loď Admiral Kuzněcov má opět problémy. Během oprav v největším plovoucích suchém doku došlo k nehodě a poškození této exsovětské lodi označované jako těžký letadlový křižník.

Plovoucí dok, kde loď opravovali, se kompletně potopil, poškodil loď a došlo i ke zraněním pracovníků loděnice, možná i k úmrtím podle ruských médií.

“Plovoucí dok se potopil kompletně,” sdělil zdroj agentuře TASS. Původní zprávy hovořily pouze o částečném potopení.

psali jsme: Ruská letadlová loď Admiral Kuzněcov projde modernizací, aby mohla nést letouny 4++ generace

K incidentu došlo během snahy dostat Kuzněcova ze suchého doku, loď je nyní připoutaná k doku 35 poblíž místa nehody. Podle mluvčího United Shipbuilding Corporation byl příčinou nehody masivní výpadek proudu, který není v této oblasti neobvyklý. V nedávné minulosti došlo k rozsáhlým black-outům ve městech Severomorsk a Murmansk.

psali jsme: Je snad ruská letadlová loď Admiral Kuzněcov prokletá? Má další zásadní problém

Největším problémem kromě potopeného doku je pád dvou 70 tunových jeřábů, z nichž jeden skončil na vzletové palubě, kterou poškodil - vznikl zde otvor asi 4x5 metrů. Loď není pojištěná!

 

Zdroj: TASS, UK Defence Journal

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace