Prototyp L-39NG hvězdou NATO Days 2019

Prototyp L-39NG hvězdou NATO Days 2019
Popisek: L-39NG na NATO Days 2019
21 / 09 / 2019, 18:30

Na letošních NATO Days se odehrála premiéra stroje L-39NG pro veřejnost, kdy první letový prototyp přerušil letové zkoušky a dorazil na letiště v Ostravě.

Aero Vodochody si od účasti na NATO Days slibuje oslovení potencionálních zákazníků, kteří dorazili s delegacemi desítek zemí. L-39NG má pomoci získat zcela nové klienty.

Letové zkoušky plní tři stroje L-39NG - technologický demonstrátor L-39CW v konfiguraci L-39NG, letoun s číslem 7001 a nově přibude stroj 7004. Letové zkoušky budou dokončeny v létě 2020. Následně bude stroj 7004 pokračovat v certifikačních letových zkouškách výcvikové verze L-39NG a 7001 bude přestavěn na verzi Light Attack, ve které bude pokračovat s plněnímletových zkoušek zbraňových systémů.

V letošním roce byly na stroji 7001 prováděny pozemní vibrační zkoušky, včetně zavěšených zbraní a byly tedy splněny i pro verzi Light Attack.

Jedná se o první certifikovaný vojenský letoun vyvinutý za posledních 20 let v České republice a zájem diváků na NATO Days, kde tento stroj můžete nalézt ve stínu gigantického letounu Galaxy, je opravdu obrovský.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.