Aero Vodochody zkusí uspět v zakázce americké armády na dodávku 300 lehkých proudových letounů.

Aero Vodochody zkusí uspět v zakázce americké armády na dodávku 300 lehkých proudových letounů.
13 / 06 / 2018, 18:45

Aero Vodochody chtějí společně s izraelskou společnosti Israel Aerospace Industries (IAI) nabídnout stroje L-159 a L-39NG. Obě společnosti podepsaly v dubnu smlouvu o technické a obchodní spolupráci na letounu L-159.

Obě firmy mají také zájem se účastnit programu vzdušných sil USA s názvem OA-X. Cílem tohoto programu je pak rozšíření amerických vzdušných sil právě o lehké bitevníky. USA má zájem o 300 letounů.

psali jsme: Nové L-159 pro světové trhy

Podle Aera je společnost schopná přesunout výrobu, finální montáž, výcvik i logistiku do USA, čímž by se vytvořily stovky nových pracovních míst pro Američany. Aero je přesvědčeno o tom, že právě stroje L-159 a L-39NG disponují širokou škálou schopností, které nemůže Američanům nabídnout žádný jiný výrobce lehkých proudových letounů.

psali jsme: Spoločnosť Aero Vodochody ponúka upgrade L-159 Alca

Stroje se osvědčily v rámci vzdušných sil v Pobaltí, afrických zemích či východním Pacifiku. Pro USA představují zmíněná teritoria strategickou důležitost a americké armádě by tak usnadnily provoz těchto strojů v partnerství s dalšími zeměmi.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace