Agados představuje další model z rodiny mobilních polních kuchyní

Agados představuje další model z rodiny mobilních polních kuchyní
Autor fotografie: Agados|Popisek: Mobilní kuchyně Agados
01 / 10 / 2021, 11:00

Nabídku mobilních kuchyní PK4 Kaga, větší PK6 a ultralehkou kuchyni AGA ULT doplňuje další model od největšího tuzemského výrobce přívěsů Agados. Nová moderní polní kuchyně AGA FK2013 nabízí extrémní mobilitu i v obtížném terénu a rychlé uvedení do provozu. Novinka bude letos poprvé představena na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně ve dnech 6. až 8. října.

Mobilní kuchyně jsou určeny k efektivní produkci většího množství teplé stravy v polních podmínkách. Využití nachází ve vojenství nebo při záchranných akcích. Společnost Agados dlouhodobě rozšiřuje řadu speciálních produktů pro složky integrovaného záchranného systému, armády, ale i civilní spolky. Mobilní kuchyně z dílny velkomeziříčské firmy získaly v minulosti také řadu ocenění v odborných kruzích. Hlavní motivací k výrobě první polní kuchyně byla skutečnost, že poslední výrobek tohoto druhu byl českou armádou využíván již 60 let. Velký zájem o ně je nejenom z českého prostředí, ale především ze zahraničí.

 „Nový typ polní kuchyně se vyznačuje opět extrémní mobilitou. Je možné ji převážet jak po poli, tak po silnici, či velmi náročném horském terénu. Kuchyně nabízí rychlé a jednoduché uvedení do provozu, snadnou obsluhu i údržbu. Vše je přizpůsobeno extrémním podmínkám, ve kterých se kuchyně využívá,“ popisuje Petr Ostrý, spolumajitel a jednatel Agados.

Polní kuchyně je lehká, kompaktní a je komplexním a prověřeným řešením včetně elektrocentrály. Široká škála gastro komponentů zajišťuje možnost přípravy velké šíře pokrmů až pro 200 osob (počet porcí je závislý na typu pokrmu). Splňuje rovněž veškeré nejvyšší hygienické požadavky. Všechny pracovní plochy a gastro vybavení jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli a snadno se udržují. Pracovní prostor je chráněn přístřeškovým systémem, který poskytuje úkryt pro personál a ochranu před povětrnostními vlivy, dále je vybaven účinným osvětlením a střešními poklopy pro ventilaci. Integrovaný diesel agregát zajišťuje chod kuchyně i na odlehlých místech.

Mobilní kuchyně má dvouplášťovou varnou jednotku s hydraulickým vyklápěním o objemu 150 litrů, kterou doplňuje 20 litrový ohřívač vody. Souprava nabízí i dva kusy smažicí pánve s víkem o objemu 25 litrů. Volitelně lze doplnit konvekční troubu o objemu 150 litrů. Jako zdroj tepla je možné použít naftu, plyn, dřevo. V přepravním režimu má kuchyně rozměry (dך×v) 4990×2050×2160 mm. Její hmotnost je dle výbavy 1150–1600 kg (max.). Součástí přívěsu je výškově stavitelná oje.

Mezi další speciální projekty firmy patří cisterna, mrazicí box, úpravny vody nebo osvětlovací věž vhodná k nasvícení míst havárií. Společnost také vyvinula obojživelný terénní přívěs.

Přívěsy Agados budou na brněnském veletrhu k vidění uvnitř pavilonu P u stánku číslo 055 nebo venku před pavilonem Z. Vnitřní expozice nabídne nové typy polních kuchyní, venkovní zase hasičský přívěs nebo stálici mezi kuchyněmi PK 4 Kaga, která právě na tomto veletrhu získala ocenění Zlatý IDET 2017. Vystaven bude také nový přívěs ATOM, který je konstruován primárně za tažné vozidlo Tatra 810, Tatra 815-7, ale je možné jej využít i pro další typy tažných vozidel.

Video pro speciální projekty

Video pro civilní portfolio

Agados je v České republice největším výrobcem přívěsů a zároveň jedním z největších evropských výrobců přívěsů v kategorii O1 a O2 (celková hmotnost přívěsů do 750 kg a do 3500 kg). Agados ročně prodá okolo 30 tisíc vozíků. Společnost je zastoupena ve většině evropských států a na území České republiky. Polovina produkce míří za hranice. Společnost Agados nabízí přívěsy z široké palety vyráběných brzděných a nebrzděných typů různého použití, rozměrů, použitého materiálu a bohatého příslušenství. Agados zajišťuje i kompletní servis a prodej náhradních dílů i na starší typy přívěsů. Výrobou přívěsů se zabývá od roku 1992. Sídlí ve Velkém Meziříčí.

Tagy článku