Aktivní útočník - rozsah škod optimalizují především bdělí občané (změňte své myšlení)

Aktivní útočník - rozsah škod optimalizují především bdělí občané (změňte své myšlení)
10 / 01 / 2020, 14:00

Plukovník USMC Jeff Cooper byl bezesporu jedním z největších průkopníků moderního střeleckého výcviku. Některé jím specifikované standardy běžně aplikují do svých postupů ozbrojené složky snad po celém světě. Jeho největším počinem však byla osvěta na poli bojového myšlení, především sestavení barevného kódu.

V dnešní době myšlenku barevného kódu přejímají americké administrativy, stejně tak jako ozbrojené složky. K původním čtyřem barvám kódu jsou přidávané další, např. černá a šedá. Tyto nadstavby však sám Jeff Cooper nepovažoval za důležité, jelikož je chápal jako jednotlivcem neovlivnitelné duševní stavy. Více ve videu Tacticoolny s Jaroslavem Macoškem, který již několik let spolupořádá kurzy na téma obrany proti aktivnímu útočníkovi.

                                  

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace