Alarm pro německé letectvo: Jen 4 letouny Eurofighter Typhoon ze 128 jsou schopné absolvovat bojovou misi

Alarm pro německé letectvo: Jen 4 letouny Eurofighter Typhoon ze 128 jsou schopné absolvovat bojovou misi
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Eurofighter Typhoon
01 / 08 / 2018, 12:00

Německé letectvo se musí vypořádat s velkým problémem. Pouze 4 bojové letouny Eurofighter Typhoon z celkem 128 je možno poslat na bojovou misi. Informoval o tom server ukdefencejournal.org.uk s odvoláním na starší článek německého listu Spiegel.

Podle článku Spiegelu, na nějž se server ukdefencejournal.org.uk odvolává, tak jsou problémy německého letectva ještě větší, než se předpokládalo.

psali jsme: Německé U-Booty na suchu, polovina letectva sedí na zemi

Z 128 strojů Eurofighter Typhoon by jich mohlo ,,ještě dnes“ letět na bojovou misi pouze čtyři. A to by znamenalo velkou potíž směrem k závazkům NATO, které by tak Německo nemohlo splnit. Problém s bojeschopností německých víceúčelových bojových letounů Typhoon je podle serveru ukdefencejournal.org.uk dvojí.

psali jsme: Uvažuje Německo o nákupu F-35?

Letouny nemají dostatek výzbroje (raket) a za druhé u strojů není zajištěno správné chlazení  plošiny, na níž je umístěn senzor, který mají letouny Typhoon na křídle, a jež detekují přítomnost nepřítele či útoku a varují pilota. To, že je chlazení nedostatečné, zjistili odborníci před půlrokem.

psali jsme: Britské letectvo rozšiřuje možnosti Typhoonů, konec útočných letounů Tornado se blíží

Německé ozbrojené síly také akutně řeší především nedostatek náhradních dílů, a proto jsou letouny nebojeschopné a nejsou schopné vzletět.

Německé letectvo se tak potýká s dalšími problémy a je potřeba zejména zvýšených investic na modernizaci výzbroje a systémů, aby nedošlo k dalšímu zhoršení již tak neuspokojivého stavu.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: ukdefencejournal.org.uk

Tagy článku