Americká armáda chce nakoupit 100 000 nových smrtonosných pušek v rámci programu NGSW

Americká armáda chce nakoupit 100 000 nových smrtonosných pušek v rámci programu NGSW
Autor: screenshot Youtube
06 / 07 / 2019, 14:30

Nové moderní pušky, které vznikají v programu NGSW (Next Generation Squad Weapons), nakoupí americká armáda, která má představu, že pořídí okolo 100 000 kusů těchto zbraní.

Puška ráže 6,8 mm má nahradit útočnou pušku M16 a karabinu M4. Program NGSW je rozdělen do dvou větví - NGSW-R (Next Generation Squad Weapon-Rifle) si klade za úkol nahradit novou zbraní karabinu M4/M4A1 a NGSW-AR (Next Generation Squad Weapon-Automatic Rifle) má potom nahradit lehký kulomet M249. Cílem programu NGSW je pak použitím nové zbraně znatelně zlepšit smrtonosnost, mobilitu a situačního povědomí vojáka, který má jasně dominovat souboji ,,jeden na jednoho".

Zbraně mají mít smrtonosnější účinek než dlouho užívané M16 a M4, budou rychlejší s větším dostřelem. Optimální dostřel by pak měl být podle představitelů americké armády až 600 metrů. Server defence-blog.com uvedl, žepušky budou schopné prorazit jakoukoliv ochrannou výstroj či balistickou ochranu protivníka. Puška bude mít i lepší zaměřovací systém, která se integruje do vojákova vybavení. Zbraň bude moci operovat v jakémkoliv počasí a je navíc velmi odolná.

Nové pušky budou používat pokročilou lehkou munici ráže 6,8 mm, která je známá pod označením XM1186. Tato munice má lepší dosah, větší přesnost na dlouhou vzdálenost, mnohem větší schopnost prorazit ochrannou výstroj než stávající munice 5.56x45mm, která je používána dnes a z níž se přejde na ráži 6,8 mm. Úsťová rychlost munice má potom činit 1 000 m/s.

Americká armáda bude mít zájem o zhruba 100 000 zbraní v rámci programu NGSW. USA plánuje vybavit novými puškami pozemní jednotky i námořní pěchotu od roku 2022.


Zdroj: defence-blog.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace