Americká armáda objednala dalších 35 dvoumotorových víceúčelových vrtulníků Eurocopter UH-72A Lakota

Americká armáda objednala dalších 35 dvoumotorových víceúčelových vrtulníků Eurocopter UH-72A Lakota
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Eurocopter UH-72A Lakota
26 / 03 / 2018, 14:00

Americkou armádu posílí další ,,várka" 35 lehkých dvoumotorových víceúčelových vrtulníků Eurocopter UH-72A Lakota.

Americká armáda objednala 35 dalších víceúčelových vrtulníků Eurocopter UH-72A Lakota od společnosti Airbus Helicopters. Celková cena za tyto stroje činí 273 milionů dolarů, uvedl server airrecognition.com. 

psali jsme: Lotyšská pohraniční stráž si objednala dva špičkové vrtulníky AW119Kx od společnosti Leonardo

Vrtulníky UH-72A Lakota budou tvořit součást rozsáhlejšího vrtulníkového parku, který činí nyní více než 400 těchto strojů. Ty mají být podle polánu dodány postupně do března 2021. US Army v lednu tohoto roku oznámila, že chce provést nákup dalších vrtulníků Eurocopter UH-72A v rámci programu Lakota.

Americká armáda se rozhodla se nakoupit první stroje v roce 2006 právě pro svou víceúčelovost, která zahrnuje mimo jiné mise S&R (Search and Rescue), ochranu hranic, zdravotní evakuaci, přepravu důležitých osob a mnohé další. 

psali jsme: Zmodernizovaný vrtulník Super Lynx Mk21B se úspěšně předvedl ve Velké Británii

UH-72A Lakota je vojenskou variantou civilního vrtulníku Eurocopter EC 145. Americká armáda oceňuje na těchto dvoumotorových strojích zejména technické parametry, moderní kokpit, řízení letu a navigační systémy.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.