Americká armáda udělila kontrakt na dodávku téměř 3 000 bojových vozidel Oshkosh JLTV

Americká armáda udělila kontrakt na dodávku téměř 3 000 bojových vozidel Oshkosh JLTV
Autor: Oshkosh Defense, CC BY-SA 4.0 |Popisek: Oshkosh JLTV
02 / 12 / 2020, 11:00

Společnosti Oshkosh Defense byl udělen kontrakt na dodávku 2 738 stejnojmenných bojových vozidel.

Americká armáda udělala krok k dalšímu výraznému posílení bojovými vozidly Oshkosh JLTV. Firmě Oshkosh Defense byl udělen kontrakt v hodnotě 911 milionů dolarů na dodávku 2 738 bojových vozidel Oshkosh JLTV s přidruženým vybavením. Jedná se o druhou největší objednávku těchto vozidel. Jejich malá část potom poputuje i spojencům v rámci NATO, ale i mimo ně - například Litvě, Severní Makedonii či Brazílii.

Armáda převzala první vozidla Oshkosh JLTV v roce 2019, námořní pěchota pak dostane vozy v roce 2022. Oshkosh byl vybrán pro armádu i námořní pěchotu hlavně proto, že v sobě spojuje zvýšenou mobilitu a rychlost s ochranou vozidla. K vývoji nového vozidla daly výrazný impuls operace amerických vojáků v Afghánistánu a Iráku, kde se vozidla Humvee ukázala jako málo odolná proti improvizovaným výbušným zařízením-IED.

Vzhledem k tomu, že vozidla Humvee byla nedostatečně chráněná proti IED, stávala se osádka často oběťmi těchto zařízení. Oshkosh JLTV tak má pokročilý design trupu, který byl právě vyvinut k tomu, aby zvýšil schopnost přežití posádky proti široké škále výbuchů a či balistických hrozeb.

Oshkosh JLTV je pro americkou armádu i námořní pěchotu zajímavým a hlavně efektivním řešením, které je z hlediska ochrany posádky, mobility a celkového výkonu důstojným nástupcem vozidla Humvee.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace