Americká armáda zmodernizuje dalších 100 tanků M1A1 Abrams na variantu M1A2 SEPv3

Americká armáda zmodernizuje dalších 100 tanků M1A1 Abrams na variantu M1A2 SEPv3
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: M1A1 Abrams
08 / 08 / 2018, 12:00

Dalších 100 hlavních bojových tanků M1A1 Abrams čeká modernizace na konfiguraci M1A2 SEPv3.

Společnost General Dynamics Land Systems (GDELS) oznámila, že bude realizovat proces modernizace dalších 100 hlavních bojových tanků M1A1 Abrams na variantu M1A2 SEPv3 (System Enhancement Package version 3). Ta se testovala od roku 2015.

psali jsme: National Interest: Tank M1 Abrams je králem mezi tanky

Přechod hlavního bojového tanku M1A1 Abrams na konfiguraci M1A2 SEPv3 je součástí kontraktu podepsaného v prosinci minulého roku. Ten umožňuje realizaci modernizace až 435 tanků M1A1 Abrams na variantu M1A2 SEPv3.

psali jsme: Armata znovu v americkém hledáčku. Dokáže nová generace tanku Abrams porazit nejlepší ruský tank?

Tato konfigurace zahrnuje především vylepšené elektronické systémy, přídavnou elektrickou energii k podpoře budoucích technologií, vylepšenou termovizní pozorovací/zaměřovací jednotku 3. generace IFLIR (Improved Forward-Looking Infrared) pro střelce i velitele, vylepšené pancéřování vozidla, síťová vylepšení, novou munici 120 mm, zmodernizované komunikační systémy a mnohé další prvky v této pokročilé variantě tanku Abrams.

psali jsme: Tchaj-wan se zajímá o nákup amerického hlavního bojového tanku M1A2 Abrams od společnosti General Dynamics. Obává se možné čínské invaze

Kromě toho M1A2 SEPv3 nabízí zvýšenou celkovou spolehlivost tanku i schopnost přežití a zjednodušení údržby.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace