Americká F-35 je moc komplikovaná, drahá a potřebuje odladit, tvrdí ruský vojenský expert

Americká F-35 je moc komplikovaná, drahá a potřebuje odladit, tvrdí ruský vojenský expert
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: F-35A
27 / 08 / 2018, 11:30

Ruský vojenský expert Dmitrij Drozdenko prohlásil pro proruský server Sputnik News, že americký letoun 5. generace F-35 je příliš drahý a potřebuje v řadě ohledů odladit.

Drozdenko si vzal v rozhovoru pro proruský server Sputnik News na paškál americký letoun F-35. ,,F-35 je velmi komplexní systém, má řadu slabin, chyb a dalších věcí a těžké ji odladit," uvedl Drozdenko pro server. Dodal, že je to dané tím, že se jedná technologicky o velmi vyspělý stroj, takže nedostatky se zde samozřejmě mohou najít. Hovořil zejména o problémech s antiradarovým povrchem.

psali jsme: F-35 může zničit program ruského Su-57 bez jediného výstřelu

Podle Drozdenka je F-35 rovněž komplikovaný a drahý stroj a Američané spoléhají až moc na technologii stealth na rozdíl od Rusů, kteří se ,,soustředí" na letadlo jako takové. Drozdenko poukázal na to, radarová technologie se rozvíjí velmi rychle a právě ,,neviditelnost" stroje není v současnosti garantem vzdušné převahy toho, kdo tuto technologii vlastní.

psali jsme: Uvažuje Německo o nákupu F-35?

Drozdenko dále uvedl v rozhovoru, že ,,Američané F-35 tolerují, protože se jedná o velký a výnosný byznys s kontrakty, které jdou do miliard dolarů,". Ruský vojenský expert rovněž prohlásil, že zatímco Američané dále pracují na F-35, modernizují zároveň jejich letouny F-15 a F-18, na něž se také spoléhají.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: nationalinterest.org

Tagy článku