Americká F-35 je moc komplikovaná, drahá a potřebuje odladit, tvrdí ruský vojenský expert

Americká F-35 je moc komplikovaná, drahá a potřebuje odladit, tvrdí ruský vojenský expert
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: F-35A
27 / 08 / 2018, 11:30

Ruský vojenský expert Dmitrij Drozdenko prohlásil pro proruský server Sputnik News, že americký letoun 5. generace F-35 je příliš drahý a potřebuje v řadě ohledů odladit.

Drozdenko si vzal v rozhovoru pro proruský server Sputnik News na paškál americký letoun F-35. ,,F-35 je velmi komplexní systém, má řadu slabin, chyb a dalších věcí a těžké ji odladit," uvedl Drozdenko pro server. Dodal, že je to dané tím, že se jedná technologicky o velmi vyspělý stroj, takže nedostatky se zde samozřejmě mohou najít. Hovořil zejména o problémech s antiradarovým povrchem.

psali jsme: F-35 může zničit program ruského Su-57 bez jediného výstřelu

Podle Drozdenka je F-35 rovněž komplikovaný a drahý stroj a Američané spoléhají až moc na technologii stealth na rozdíl od Rusů, kteří se ,,soustředí" na letadlo jako takové. Drozdenko poukázal na to, radarová technologie se rozvíjí velmi rychle a právě ,,neviditelnost" stroje není v současnosti garantem vzdušné převahy toho, kdo tuto technologii vlastní.

psali jsme: Uvažuje Německo o nákupu F-35?

Drozdenko dále uvedl v rozhovoru, že ,,Američané F-35 tolerují, protože se jedná o velký a výnosný byznys s kontrakty, které jdou do miliard dolarů,". Ruský vojenský expert rovněž prohlásil, že zatímco Američané dále pracují na F-35, modernizují zároveň jejich letouny F-15 a F-18, na něž se také spoléhají.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: nationalinterest.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace