Americká letadlová loď USS John F. Kennedy je již z poloviny hotová

Americká letadlová loď USS John F. Kennedy je již z poloviny hotová
Autor fotografie: screenshot Youtube
06 / 09 / 2018, 14:00

Server defensenews.com informoval, že americká letadlová loď USS John F. Kennedy (CVN-79) z třídy Gerald R. Ford je už z 50% hotová.

Stavba v pořadí druhé letadlové lodi z nejmodernější třídy Gerald R. Ford probíhá podle plánu. Podle serveru defensenews.com je plavidlo již z poloviny hotové.

psali jsme: VIDEO: F/A-18F Super Hornet startuje z letadlové lodi Gerald Ford za pomoci elektromagnetického katapultu

Důležitým předělem v konstrukci lodi bylo připevnění zadní části (tzv. superlift) o váze 905 metrických tun. Tato sekce je necelých 25 metrů dlouhá a 33,5 metrů široká. Podle předpokladů má letadlová loď John F. Kennedy spuštěn na vodu na konci roku 2019.

Třetím plavidlem z třídy Gerald R. Ford pak má být USS Enterprise (CVN-80) a čtvrtým CVN-81, která je zatím bezejmenná.

psali jsme: Nejdražší válečná loď amerického námořnictva - USS Gerald Ford

Novou americkou letadlovou loď o délce 337 metrů budou pohánět dva jaderné reaktory A1B. Letadlová loď bude moci dosáhnout rychlosti až 56 km/h. Posádku bude tvořit zhruba 4 700 mužů. Letadlové lodě třídy Gerald R. Ford mají v budoucnu nahradit starší třídu letadlových lodí s jaderným pohonem USS Nimitz (CVN-68).

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defensenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.