Americká námořní pěchota obdržela první těžký transportní vrtulník CH-53 King Stallion. Nahradí starší CH-53E Super Stallion

Americká námořní pěchota obdržela první  těžký transportní vrtulník CH-53 King Stallion. Nahradí starší CH-53E Super Stallion
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: CH-53 King Stallion.
23 / 05 / 2018, 11:00

Americké námořní pěchotě byl dodán první vrtulník CH-53 King Stallion.

Dodávka prvního těžkého transportního vrtulníku CH-53 King Stallion od společnosti Sikorsky je součástí postupného nahrazování starších vrtulníků CH-53E Super Stallion. Ten vstoupil do služby námořní pěchoty již v roce 1981.

psali jsme: Nemecko plánuje nákup nových helikoptér. Sikorsky sa spojil s Rheinmetall Defence a dodá stroje CH-53K

Nový vrtulník bude umístěn na základně US Marine Corps New River ve městě Jaksonville ve státě Severní Karolína. Zde se nový CH-53 King Stallion podrobí dalším testům, které se budou týkat například letecké logistické podpory vrtulníku či údržby stroje. Test má zajistit celkovou připravenost vrtulníku, než vstoupí do služby námořní pěchoty.

psali jsme: Prototyp konvertoplánu Bell V-280 Valor je hotov, čekají ho první testy

CH-53 King Stallion je prvním vrtulníkem z celkem 200 jednotek. Druhý vrtulník pak má podle plánu být dodán US Marine Corps na začátku roku 2019.

CH-53 King Stallion, který je výkonnější variantou staršího CH-53E bude schopen unést až 16 tun nákladu, pojme až 55 vojáků. Vrtulník může letět rychlostí přes 300 km/h a jeho dolet je 852 kilometrů, bojový potom 204 kilometrů. Pohon CH-53 King Stallion obstarávají 3 turbohřídelové motory General Electric T408.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: navaltoday.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace