Americká ponorka byla připravená potopit ruské lodě u pobřeží Sýrie

Americká ponorka byla připravená potopit ruské lodě u pobřeží Sýrie
Autor: Public Domain, U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 1st Class Nathan Laird/Released|Popisek: Ponorka USS John Warner
05 / 03 / 2021, 08:00

Americká ponorka třídy Virginia USS John Warner byla v roce 2018 připravena potopit ruské lodě u pobřeží Sýrie. Informovala o tom společnost Fox News a informaci následně převzala ruská agentura TASS.

V dubnu 2018 vypustila ponorka ve Středomoří na syrské území šest raket Tomahawk.

Video: YouTube

„Poté se potopila pod vodou a připravila se potopit jakékoli ruské válečné lodě, které by podnikly kroky proti americké flotile v této oblasti,“ uvádí se ve zprávě.

Spojené státy americké odpálily ze svých plavidel tříd Arleigh Burke a Ticonderoga při útoku zhruba stovku střel Tomahawk s doletem až 2 500 km. Jejich přesný počet ani množství lodí, které se přímo zapojili do úderu, nebylo tehdy oznámeno.

USA, Velká Británie a Francie zasáhly Sýrii v noci ze dne 14. dubna 2018. Důvodem útoku byla obvinění Damašku z používání chemických zbraní, konkrétně sarinu a chloru ve městě Duma. Rusko nebylo o útocích předem informováno, přestože předtím varovalo USA, že budou všechny americké rakety vypálené na Sýrii sestřeleny, a místo, z něhož byly odpáleny, se stane terčem odvetného útoku.

Generální tajemník OSN António Guterres po útoku spojenců na Sýrii vyzval zúčastněné strany, aby se chovaly zdrženlivě a neeskalovaly dále situaci v Sýrii.

Americká útočná ponorka USS John Warner byla zařazena do stavu US Navy v roce 2015 a má domovský přístav v Norfolku a po jejím útoku na Sýrii se proti jejímu připlutí do neapolského přístavu postavil starosta města Luigi de Magistris.

Zdroj: Tass.ru, Fox News

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace