Americké letectvo brzy přivítá druhou pilotku F-35. Její jméno zatím tají

Americké letectvo brzy přivítá druhou pilotku F-35. Její jméno zatím tají
Autor fotografie: Lockheed Martin|Popisek: F-35
06 / 02 / 2018, 11:00

Již druhá pilotka zasedne po absolvování nezbytného výcviku do kokpitu stíhačky páté generace F-35. Její jméno zatím není známé.

Druhá pilotka brzy zasedne do kokpitu stíhače páté generace F-35. Její jméno však americké letectvo zatím tají. Pilotka tak bude moci ovládat letoun díky tomu, že došlo k úpravě nového katapultovacího sedadla, které je nyní přizpůsobené i pilotům (pilotkám) s nižší váhou. 

psali jsme: F-35: Při souboji na dálku ho neuvidíš a umřeš, nablízko ho sice uvidíš, ale umřeš taky

Budoucí pilotka se nyní připravuje na přechod od jiného stíhače ke stroji páté generace F-35. Výcvik na tomto letounu má začít během února. Jméno pilotky americké letectvo sdělí veřejnosti, až pokročí dál ve svém výcviku, pak bude pilotka k dispozici i médiím.

psali jsme: Nejlepší britský testovací pilot RAF hájí ,,předražený" nákup F-35B. Kritikové budou brzy umlčeni, říká

První pilotkou F-35 se před několika lety stala Christine Mauová, která dříve pilotovala F-15 Strike Eagle. Ta před nějakým časem uvedla, že právě nedostatečně upravené katapultovací sedadlo F-35 nedovoluje, aby se více žen připojilo k americkému letectvu.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: aviationweek.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.