Americké letectvo nemá v plánu nahradit bitevní vrtulník AH-64 Apache. Prodlouží mu životnost nejméně o dalších 30 let

Americké letectvo nemá v plánu nahradit bitevní vrtulník AH-64 Apache. Prodlouží mu životnost nejméně o dalších 30 let
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: AH-64 Apache
15 / 09 / 2018, 11:00

Podle serveru defence-blog.com nebude v dohledné době nahrazen vrtulník AH-64 Apache. Místo toho mu bude prodloužena servisní životnost.

Server defence-blog.com informoval, že nedojde k nahrazení osvědčeného amerického bitevního vrtulníku. Strojům bude naopak prodloužena životnost, a to až o dalších 30 let. To znamená, že by vrtulníky byly provozovány až do čtyřicátých let.

psali jsme: Video: AH-64 Apache likviduje teroristy schované v budově

,,Nyní víme, že tento neuvěřitelný stroj budeme provozovat až do čtyřicátých let," potvrdil generálmajor William Gayler. Ten rovněž uvedl, že i když jednou bude Ah-64 stejně nahrazen Bell V-280 či vrtulníkem Sikorsky S-97 Raider, poměrně dlouhou dobu ještě bude americké letectvo určitě provozovat stroje Apache.

Důvodů, proč má být AH-64 Apache v provozu je samozřejmě více. Jedním z nich je nepochybně fakt, že americké letectvo v současné době kupuje nejnovější verzi vrtulníku, kterou je Ah-64E Apache Guardian.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace