Americké ministerstvo zahraničí schválilo prodej letounů F-35B Singapuru

Americké ministerstvo zahraničí schválilo prodej letounů F-35B Singapuru
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: F-35B
14 / 01 / 2020, 09:00

Americké ministerstvo zahraničí autorizovalo prodej až 12 letounů F-35B pro Singapur v rámci programu FMS (Foreign Military Sales).

Singapuru se otevřela cesta k letounům F-35B poté, co americké ministerstvo zahraničí schválilo prodej až 12 letounů F-35B a příslušenství v hodnotě 2,75 miliardy dolarů v rámci programu FMS. Singapur hodlá nahrazovat letouny F-35 stávající letku 60 strojů F-16C/D Block 52. Dá se tak předpokládat, že dojde k další poptávce Singapuru po letounech F-35B.

Minulý rok prohlásil ministr obrany Ng Eng Hen, že se Singapur oficiálně obrátí s žádostí na americkou vládu o dodávku 4 letounů ve verzi F-35B, s možným pořízením až 12 těchto strojů. Ty by znatelně posílily singapurské operační kapacity a tento asijský městský stát by se stal dvanáctým zahraničním provozovatelem letounů 5. generace.

 

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace