Americké námořnictvo chce ponorkového Transformera

Americké námořnictvo chce ponorkového Transformera
Autor: Houston Mechatronics |Popisek: UUV Aquanaut
04 / 05 / 2018, 14:00

Chcete odminovat pobřeží, tajně uložit zařízení k nepřátelským břehům, nebo bojovat s Krakenem? Texaská firma Houston Mechatronics představila transformující se robotickou ponorku, jejíž vývoj částečně financuje americká obrana.

Podvodní bezpilotní plavidlo UUV Aquanaut se může pod povrchem oceánu roztáhnout do délky, nebo se změnit v robota schopného jemných operací v hloubkách oceánu. Mimo americké obrany jeho vývoj financují velcí hráči v průzkumu ložisek ropy a zemního plynu jako Transocean.

psali jsme: ECA Group představila nové bezosádkové podvodní plavidlo A18-M. Bude ,,specialistou" na likvidaci min

Spoluzakladatel Houston Mechatronics a vedoucí technický technik Nicholas Radford řekl, že by roboti mohli cestovat z místa na místo, jako když žába plave od jedné vodní rostliny na druhou, aniž by někdy museli být vytaženi z vody. ,,Zamýšlíme pokrýt Mexický záliv, " řekl.

UUV

Zatímco velkým primárním investorem je Transocean, ministerstvo obrany prostřednictvím dohody o spolupráci a výzkumu s americkým námořnictvem projekt podporuje. Radford očekává brzy další finanční prostředky z jiných zdrojů v rámci armády. Cílem v blízké budoucnosti jsou mise v oblastech, kde je přístup odepřen nebo kde nechcete, aby byla přítomna povrchová plavidla.

psali jsme: Boeing a Lockheed vyhrály kontrakt na vývoj ,,extra velkého" autonomního plavidla

Vojenskými zákazníky je požadována velká autonomie, ale pro složité manipulace rukama je zapotřebí stále lidský operátor.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Zdroj: DefenseOne

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace