Americké námořnictvo chce provozovat konvertoplán Bell Boeing V-22 až do roku 2060. Chystá jeho velkou modernizaci

Americké námořnictvo chce provozovat konvertoplán Bell Boeing V-22 až do roku 2060. Chystá jeho velkou modernizaci
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: V-22 Osprey
30 / 09 / 2018, 14:30

Vojenský konvertoplán Bell Boeing V-22 Osprey projde důkladnou modernizací, uvedl server nationalinterest.org.

Americké námořnictvo má eminentní zájem prodloužit životnost konvertoplánu V-22 Osprey. Podle serveru nationalinterest.org chce prodloužit životnost stroje se schopností vertikálního startu a přistání (VTOL) až do roku 2060. To s sebou ponese na druhé straně nároky na velkou modernizaci konvertoplánu, jehož první let se uskutečnil již v roce 1989.

psali jsme: Izraelské F-15A a past na syrské Mig-25

Modernizace bude zahrnovat vylepšené senzory, mapování, digitální konektivitu, větší rychlost stroje, zlepšenou schopnost vznášení, větší kapacitu nákladového prostoru, avioniku nové generace a nové systémy vylepšující schopnost přežití. Samostatnou kapitolu pak bude tvořit inovovaný zbraňový systém.

Modernizace také bude zahrnovat integrace technologií v rámci rychle se rozvíjejícího programu Future Vertical Lift, které se budou týkat lehkých kompozitních materiálů, zaměřovacích technologií a různých druhů zbraní. K tak rozsáhlé modernizaci námořnictvo přikročilo proto, že stroj měl již nějakou dobu problémy držet technologický a modernizační krok, který se také týkal bojové připravenosti konvertoplánu.

psali jsme: Izrael dojednává s Boeingem obří nákup letounů a vrtulníků

Pokud vše půjde podle plánu, osvědčené konvertoplány udrží americké námořnictvo až do roku 2060, tedy zhruba ještě dalších 40 let.

 

Zdroj:nationalinterest.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace