Autor fotografie: U. S. Pacific Fleet / Public domain|Popisek: Třída Arleigh Burke
Další úspěch Aegisu proti UAV z Jemenu. Pomoc americké flotily napadenému Izraeli je stále výraznější. Hútíové Hamásu výrazněji nepomohou.
Americké torpédoborce třídy Arleigh Burke jsou vybaveny systémem Aegis, určeným k obraně proti balistickým raketám středního dosahu a primárním určením lodí této třídy je obrana svazů letadlových lodí US Navy. Systém Aegis má federovanou architekturu se čtyřmi subsystémy, multifunkčním radarem AN / SPY-1, řídicím a rozhodovacím systémem (CDS), zobrazovacím systémem Aegis (ADS) a systémem řízení zbraní (WCS).
Torpédoborce třídy pojmenované na počest admirála Arleigha Alberta Burkeho, který bojoval ve druhé světové válce a válce v Koreji, disponují dvěma vertikálními odpalovacími systémy Mk 41 pro střely s plochou dráhou letu Tomahawk a protiletadlové řízené střely Standard SM-2MR a od prosince 2004 společnost Raytheon vybavuje lodě střelami SM-3. SM-3 založený na technologii hit-to-kill, má kinetickou hlavici a je navržena pro nasazení proti balistickým střelám krátkého až středního doletu. SM-3 bude modernizována na SM-3 Block IIA a SM-3 Block IIB.
Ochranu proti protilodním střelám zajišťují střely Evolved Sea Sparrow, protiponorkové systémy ASROC dodala firma Lockheed Martin. Protilodní výzbroj tvoří osm řízených střel RGM-84 Harpoon. Torpédoborce jsou vybaveny dvěma trojitými torpédomety 324 mm Mk32 mod 14 pro odpalování aktivních / pasivních naváděcích protiponorkových torpéd ATK (AlliantTechsystems) Mk46 nebo Mk50.
USS Thomas Hudner (DDG-116) s řízenými střelami operující na Blízkém východě ve středu sestřelil dron z Jemenu, uvedl Pentagon ve svém prohlášení.
"15. listopadu během plavby mezinárodními vodami Rudého moře posádka USS Thomas Hudner DDG 116 zaútočila na dron, který vzlétl z Jemenu a mířil směrem k lodi," uvedl Pentagon v prohlášení. "Posádka DDG 116 zasáhla a sestřelila dron, aby zajistila bezpečnost amerického personálu. Nedošlo k žádným americkým ztrátám ani k poškození lodi."
Incident s bezpilotním letounem přichází v době, kdy válka mezi Izraelem a Palestinci vstupuje do druhého měsíce. Od začátku války představitelé ministerstva obrany tvrdí, že došlo k nárůstu počtu útoků na americké jednotky operující v celém regionu.
Mezi 17. říjnem a 16. listopadem došlo k 55 útokům na americké vojáky v Iráku a Sýrii, řekla v úterý novinářům zástupkyně tiskového tajemníka Pentagonu Sabrina Singh. Z 55 útoků bylo 27 v Iráku a 28 v Sýrii. USA podnikly tři údery proti zařízením íránských Islámských revolučních gard, které podle Pentagonu vyrábějí zbraně pro Íránem podporované skupiny.
Válka začala 7. října, kdy Hamás, organizace označená americkým ministerstvem zahraničí za teroristickou, zahájil útoky v jižním Izraeli, zabil 1 200 lidí a unesl více než 200 dalších.
Další loď třídy Arleigh Burke, USS Carney, zasahoval v severním Rudém moři 20.10., kdy sestřelil několik raket a dronů vypuštěných Íránem podporovanými Húsíy v Jemenu. Tyto drony a rakety podle Pentagonu potenciálně mířily na cíle v Izraeli.
Bylo to poprvé za dlouhou dobu, kdy loď amerického námořnictva na Blízkém východě zaútočila na rakety a drony, které neútočily přímo na americké plavidlo.