Andor Šándor - íránská protivzdušná obrana je v žalostném stavu, dokládá to sestřelení ukrajinského Boeingu

Andor Šándor - íránská protivzdušná obrana je v žalostném stavu, dokládá to sestřelení ukrajinského Boeingu
Autor: Twitter|Popisek: Trosky letounu
11 / 01 / 2020, 11:00

Co si myslí o kauze sestřelení ukrajinského civilního letounu známý bezpečnostní expert, generál Andor Šándor, poodhaluje jeho zpráva, kterou zveřejnil na svém FB profilu.

"Neúmyslné" sestřelení ukrajinského letounu íránskou protivzdušnou obranou je dokladem jejího žalostného stavu, a to jak v oblasti její územní integrace s ohledem minimálně na ochranu hlavního města, tak i pokud jde o vycvičenost její obsluhy.

Zaměnit civilní letoun startující z mezinárodního letiště jenom pár kilometru od stanoviště raket s americkým letounem strategického určení, je opravdu lapsus obrovského rozměru. Vymlouvat se na to, že za to mohou Američané, když to byl Írán, kdo útočil na jejich základny v Iráku, musí být obtížné strávit i pro samotné Íránce.

Vždyť na palubě letounu jich bylo 63 a možná další s dvojím občanstvím.

Je otázkou, zda by se Írán k sestřelení letounu přiznal, nebýt videa, jasně ukazující sestřelení. To, co může vidět každý na videu, již předtím věděli představitelé velkých zemí, které disponují satelitním průzkumem. Je otázkou, zda by to použili. Jsem si jist, že takto i vědí, kdo, jak a odkud sestřelil malajský boeing 777 na Ukrajinou. Zřejmě se pravda nehodí.

Zdroj: FB Gen. Andora Šándora

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace