Armáda dostane nakonec jen 5 miliard korun, na zbývající peníze musí počkat

Armáda dostane nakonec jen 5 miliard korun, na zbývající peníze musí počkat
Autor: flickr.com (public domain)
28 / 01 / 2021, 07:30

Včerejší mimořádná schůze vláda schválila přesun 5 miliard korun z rozpočtové rezervy do rozpočtu ministerstva obrany. Dalších 5 miliard korun, které má ještě ministerstvo obrany dostat, má být přesunuto do jeho rozpočtu v únoru, prohlásil premiér Andrej Babiš.

Mimořádná schůze vlády schválila přesun 5 miliard korun armádnímu rozpočtu, zbývající finanční prostředky má dostat v únoru, prohlásil včera neurčitě Babiš ještě před jednáním vlády.

Ministr obrany Lubomír Metnar, který po delší době veřejně komentoval dění v armádě, kvitoval tento krok pozitivně. „Jsem rád, že vláda dnes schválila převedení 5 mld. Kč z rozpočtové rezervy do rozpočtu MO. Je to alespoň částečné naplnění slibu vojákům a výsledek složitých jednání. Věřím, že v únoru vláda projedná i přesun zbylých finančních prostředků,” uvedl ministr obrany na Twitteru.

Nicméně Babiš nesplnil svůj slib o přesunu 10 miliard korun rozpočtu ministerstva obrany ještě v lednu a nyní se vyjádřil ke zbývajícím 5 miliardám korun mlhavě. „Vláda schválí přesun z vládní rozpočtové rezervy do rozpočtu armády ve výši pěti miliard, zbytkových pět se vyjasní po analýze nároků jednotlivých resortů včetně obrany. Předpokládám, že to bude příští měsíc," prohlásil předseda vlády v pořadu Události ČT.

Babiš neupřesnil, co znamená ,,analýza nároků jednotlivých resortů", což lze přeložit také jako další možné finanční nároky ostatních ministerstev, které mohou teoreticky ,,ukrojit" část peněz ze zmiňovaných 5 miliard korun patřící ministerstvu obrany. Dalších 5 miliard korun, jež se má přesunout do armádního rozpočtu, tak ,,visí" pomyslně ve vzduchu a není jisté, kdy (a zda) je rezort dostane.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace