Armáda Spojených států a Bell spolupracují na vývoji technologií miniaturních bezpilotních letounů

Armáda Spojených států a Bell spolupracují na vývoji technologií miniaturních bezpilotních letounů
24 / 08 / 2018, 14:00

Odborníci z Výzkumné laboratoře armády Spojených států a společnosti Bell, součásti konsorcia Textron Inc., společně pokračují ve vývoji miniaturních bezpilotních letounů neboli UAS. UAS je miniaturní lehký průzkumný letoun, který mohou vojáci využívat v boji a nasadit jej i v omezeném prostoru.

Zástupci společnosti Bell se v listopadu 2016 zúčastnili iniciativy Open Campus, za níž stojí Armádní výzkumná laboratoř. Po roce a půl budování vztahů a sdílení informací pak v březnu 2018 podepsali pětiletou dohodu o spolupráci a výzkumu.

psali jsme: Společnost Bell na Heli-Expo 2018 představila nový vrtulník Bell 407GXi

„Dohoda nám umožňuje vzájemně spolupracovat,“ řekl John Hrynuk, strojní inženýr z ředitelství Armádní výzkumné laboratoře (ARL). „Dáváme dohromady základní data, abychom vybudovali společnou znalostní bázi letounů. Zatímco odbornost společnosti Bell spočívá v jejich navrhování, naší silnou stránkou jsou znalosti jejich základů,“ dodal.

 „My stojíme o novou technologii, oni o nové letouny,“ řekl, „společně chceme vylepšit technologie pro vojáky – v tomto ohledu se jedná o absolutně dokonalou spolupráci.“

Inženýři Levi Hefner a Dakota Easley ze společnosti Bell nyní navštívili ARL, aby v jejím leteckém tunelu provedli pokusy s UAS. Návštěvu si vyžádaly potíže s kontrolou letounů, které výzkumníci ze společnosti Bell zaznamenali při raném testování letů. S pomocí vědců a vybavení armádní laboratoře byli inženýři schopni tyto potíže vyřešit, a zlepšit tak výkonnost letounů.

psali jsme: Společnost Bell dodala v pořadí stý vrtulník typu Bell 505

„S pomocí aerodynamického tunelu jsme získali data, která vysvětlují, proč se při kontrole děly určité věci,“ řekl Hefner, „teď jsme schopni naše testy lépe analyzovat a výkon našich letounů zvýšit.“

Podle Scotta Drennana, viceprezidenta pro inovace společnosti Bell, se díky využití zařízení a zdrojů ARL otevírají nové možnosti pro rychlou výrobu a pokročilé ověřování prototypů bezpilotních letounů nové generace.

Pro více informací či fotografie navštivte stránky Armádní výzkumné laboratoře

//www.arl.army.mil/www/default.cfm?article=3269

Pro více informací o společnosti Bell navštivte stránky: www.bellflight.com

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Toto prohlášení podléhá známým i neznámým rizikům a dalším faktorům, které se mohou lišit od našich skutečných výsledků.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace