Armáda Spojených států se rozhodla ukončit stávající výběrové řízení na nová bojová vozidla pěchoty v programu OMFV

Armáda Spojených států se rozhodla ukončit stávající výběrové řízení na nová bojová vozidla pěchoty v programu OMFV
19 / 01 / 2020, 13:00

Armáda Spojených států 16. ledna ukončila výběrové řízení na nová bojová vozidla pěchoty v rámci programu OMFV (Optionally Manned Fighting Vehicle). Na základě zpětné vazby a nabídek, které získala ze strany firem, armáda rozhodla, že k tomu, aby mohla postoupit s výběrem vozidla dále, bude nezbytné revidovat požadavky, strategii akvizice a její harmonogram.

"I nadále se budeme angažovat v programu OMFV, protože je to naše druhá nejvyšší priorita, co se týče modernizace armády a schopnosti bojového vozidla pěchoty jsou nenahraditelné. Je naprosto nezbytné, abychom je pro naše vojáky zajistili," řekl Dr. Bruce Jette, Assistant Secretary Armády Spojených států amerických pro akvizice, logistiku a technologie.

Program OMFV od samého počátku představuje inovativní přístup k armádním zakázkám, protože ve srovnání s tradičními akvizičními procesy usiluje o zajištění zásadně nových schopností pro bojové týmy obrněné brigády během výrazně kratší doby.

Požadavkem armády bylo získat velké množství schopností ve velmi agresivním časovém harmonogramu,“ řekl Jette. „Navzdory bezprecedentnímu počtu průmyslových dnů a jednání v průběhu téměř dvou let s cílem zahrnout armádní požadavky do nabídek je zřejmé, že kombinace požadavků a harmonogramu byla nad síly firem reagovat v rámci časovém harmonogramu armády.“

I nadále je jasné, že program OMFV bude pro Americkou armádu naprosto zásadní.

„Nejrozumnějším prostředkem k zajištění dlouhodobého úspěchu bude přenastavení celého mnohamiliardového projektu,“ řekl gen. John M. Murray, velitel armádního velitelství budoucnosti (Army Futures Command). "Vezmeme to, co jsme se naučili a uplatníme to v programu OMFV, abychom v něm opětovně vytvořili zdravou úroveň konkurence."

Armáda plánuje revidovat a přenastavit požadavky v programu OMFV na konkurenčním základě.

 

Tagy článku