Armáda už má k dispozici první terénní vozy Toyota Hilux

Armáda už má k dispozici první terénní vozy Toyota Hilux
Autor fotografie: Ministerstvo obrany|Popisek: Toyota Hilux
07 / 08 / 2021, 13:00

Česká armáda převzala prvních 65 terénních automobilů Toyota Hilux, které mají postupně nahradit zastaralé vozy UAZ a Land Rover.

Prvních 65 terénních vozů Toyota Hilux, které postupně nahradí zastaralé automobily UAZ a Land Rover, už má k dispozici česká armáda. První vozy budou předány na začátku příštího týdne 43. výsadkovému pluku v Chrudimi. Auta budou sloužit především k přepravě vojáků a zásobování.

Armádu dlouhou dobu trápila zastaralost vozidel UAZ a Land Rover, které mají zatím stále ve výbavě. Dýchavičná auta nahradí v letech 2021-2024 právě nové terénní vozy Toyota Hilux. 

Náhrada starých vozidel byla také jednou z priorit současného ministra obrany Lubomíra Metnara a náčelníka generálního štábu Aleše Opaty. Smlouva se společností Glomex MS byla podepsána v listopadu minulého roku a ministerstvo obrany bude moci pořídit na základě smlouvy až 1 200 vozidel.

Na začátku dubna informovalo ministerstvo obrany na svém twitterovém účtu, že vozy Toyota Hilux úspěšně zvládly kontrolní zkoušky a následovat budou zkoušky vojskové. Zkoušky dopadly rovněž úspěšně a byly podmínkou pro to, aby mohly být automobily posléze předány armádě. Automobily byly podrobeny komplexnímu testování, které například zahrnovalo zkoušky schopnosti zátěže vozů, jízdní vlastnosti či spolehlivost motoru. 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace