Armádní přestup roku: Generál Bečvář dostává zbrojařskou společnost Glomex MS do první ligy

Armádní přestup roku: Generál Bečvář dostává zbrojařskou společnost Glomex MS do první ligy
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: Josef Bečvář
12 / 01 / 2019, 11:00

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář je od ledna 2019 prezidentem zbrojařské společnosti Glomex Military Supplies. Tento dozajista zbrojařský ,,přestup roku" znamená, že firma se dostává na defence trhu na špici a významně bude promlouvat i do jednotlivých zakázek. Na zbrojním trhu není mnoho jiných osobností, které disponují tak obrovskou autoritou jako Bečvář.

Mezi hlavní Bečvářovy úkoly bude mimo jiné patřit kontakt s partnery a zákazníky. Bývalý náčelník generálního štábu bude rovněž zodpovědný za strategické směřování společnosti.

Mezi další priority můžeme zařadit rozšíření spolupráce společnosti Glomex MS s francouzským obranným průmyslem. Bečvář strávil část svého profesního života právě ve Francii a chce tam, jakož i dalších frankofonních zemích hledat nové obchodní příležitosti.

"Poté, co jsem dosáhl kariérního vrcholu v Armádě ČR, jsem se rozhodl zahájit druhou kariéru jako manažer v soukromé společnosti, logicky v oboru, kde jsem desítky let působil a v němž se vyznám," zdůvodnil svůj vstup do Glomex MS. Dodal, že si firmu vybral kvůli nabídce plnohodnotné manažerské pozice, ve které bude mít odpovědnost za strategii, marketing i práci v týmech řešících dílčí projekty.

Podle jednatele společnosti Glomex MS Jiřího Sadílka se Bečvář osvědčil jako výborný manažer a má vynikající pověst. "Velmi důležité je pro nás i jeho dlouholeté působení ve vojensko-diplomatické funkci v zahraničí," zdůvodnil angažování bývalého vysokého důstojníka české armády. "Považujeme za důležité, aby v čele společnosti stál zkušený manažer a zároveň významná osobnost bezpečnostní komunity. Proto také o tomto personálním kroku transparentně a široce informujeme," dodal.

Firma Glomex Military Supplies byla založena v roce 2008. Dvě třetiny jejích tržeb tvoří projekty pro české ozbrojené složky, aktivní je také na trzích střední a východní Evropy. "Glomex MS je součástí investiční skupiny Glomex Invest, akciová společnost, jejíž tržby za účetní období roku 2018 překročily částku 300 milionů korun," dodala firma.

Firma má přes 50 zaměstnanců, člení se na divizi pozemních systémů, divizi systémů pro vzdušné síly a divizi produktů a služeb pro speciální síly. Vlastnickou strukturu firma nezveřejnila. Podle jejích zástupců jsou vlastníci známi Národnímu bezpečnostnímu úřadu i ministerstvu obrany a jsou uvedeni v registru koncových vlastníků.

Glomex MS například v roce 2016 získal zakázku na servis dvou armádních Airbusů do roku 2021 za 387 milionů korun bez DPH. V zakázce působí jako integrátor, generálním dodavatelem se stala společnost Lufthansa Technik, dalším subdodavatelem je ČSAT. Armádě Glomex MS také dodal výškové vybavení pro piloty letounů CASA C-295M či samohybný nakladač pro vzdušné síly, policii letecké brýle pro noční vidění.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace