Armata možná nebude potřebovat pro boj s nejlepšími tanky ani lidskou posádku

Armata možná nebude potřebovat pro boj s nejlepšími tanky ani lidskou posádku
Popisek: T-14 Armata
09 / 04 / 2018, 10:30

Ruský tank nové generace T-14 Armata je již blízko své operační připravenosti. Poslední informace o tomto ,,supertanku" však byly spíše skoupé. Jaké novinky prozradil zástupce ředitele společnosti Uralvagonzavod (UVZ) Vjačeslav Khalitov?

Server nationalinterest uvádí, že Armata možná nebude potřebovat pro boj s nepřítelem lidskou posádku. I když jsou informace spíše fragmentovité, v únoru poskytl interview agentuře Interfax zástupce ředitele společnosti Uralvagonzavod (UVZ) Vjačeslav Khalitov, který přece jen prozradil určité detaily o tom, jaké jsou pokroky ohledně Armaty.

psali jsme: National Interest: Tank M1 Abrams je králem mezi tanky

Khalitov prozradil, že UVZ je připravena pro sériovou produkci 100 kusů tanku Armata, i když nebyla přesně časově ohraničena. Server nationalinterest napsal, že UVZ udělal na dalších pracích na Armatě obstojný pokrok. Aby připravil Armatu na sériovou produkci, předpokládanou již v roce 2019, modernizuje a automatizuje svá výrobní zařízení.

Rozhovor se také dotkl tématu autonomní verze (bez lidské posádky) Armaty. Khalitov byl ve zmíněném rozhovoru na toto téma optimistický a věří, že tyto technologie znamenají budoucnost, a to nejen pro Rusko.

psali jsme: Armata znovu v americkém hledáčku. Dokáže nová generace tanku Abrams porazit nejlepší ruský tank?

Server nationalinterest.org uvedl, že zatím nebyla zkompletována žádná z těchto verzí, existují pouze teoretické plány, zda je tato verze v praxi realizovatelná. Již v roce 2016 se objevily ,,zaručené" informace, že bezposádková verze Armaty bude vyvinuta již v roce 2018, taková představa však byla značně nereálná.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: nationalinterest.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace