Austrálie podepsala s francouzskou společností Naval Group kontrakt na stavbu 12 moderních útočných ponorek

Austrálie podepsala s francouzskou společností Naval Group kontrakt na stavbu 12 moderních útočných ponorek
Autor: screenshot Youtube
14 / 02 / 2019, 14:30

Australská vláda podepsala smlouvu s francouzským zbrojním koncernem Naval Group za 35 miliard dolarů na stavbu 12 moderních útočných ponorek.

Austrálie chce jednak výrazněji zmodernizovat svou ponorkovou flotilu, a jednak reagovat v případě potřeby na vyhrocenou situaci, která se děje na sever od ní - teritoriální boj o Jihočínské moře, do něhož jsou zapojeny především USA, Čína , ale i další státy.

V rámci strategického partnerství mezi oběma zeměmi se předpokládá, že první ponorka s názvem HMAS Attack bude dokončena začátkem třetí dekády a její operační testování začne během roku 2032. Podle šéfa Naval Group Herva Guilloua pak bude poslední plavidlo dokončeno začátkem čtvrté dekády. Guillou ke strategickému partnerství prohlásil, že Austrálie vsadila na francouzský design ponorek z důvodu jejich ,,odolnosti, dlouhého dosahu a velmi tiché akustiky".

Stavba ponorek bude realizována v nových loděnicích v Jižní Austrálii. Zmíněný ,,obří" kontrakt za 35 miliard dolarů (50 miliard australských dolarů) pak představuje pro Austrálii největší obranný projekt, který kdy byl realizován.

Nové moderní ponorky pomohou podle prohlášení australského ministerstva obrany chránit bezpečnost země a její prosperitu na dalších několik dekád a na druhé straně prohloubit vztahy Austrálie a Francie v rámci obranného průmyslu. Dohoda mezi partnery rovněž zajišťuje dodávku nových technologií a pokročilých výrobních kapacit australské straně.

 

Zdroj: thelocal.fr

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace