Austrálie prodá Kanadě 18 použitých letounů Hornet

Austrálie prodá Kanadě 18 použitých letounů Hornet
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: F/A-18 Hornet
28 / 12 / 2017, 11:00

Kanada dostane od Austrálie 18 použitých letounů Hornet.

Australská vláda souhlasila s prodejem použitých víceúčelových stíhacích letounů F/A-18 Hornet Kanadě. Jedná se o celkem 18 letounů, o něž projevila kanadská vláda zájem v září. Součástí dodávek letadel budou i přidružené náhradní díly.

psali jsme: Video sestřelu syrského Su-22 americkým F / A-18E Super Hornet

Australské královské letectvo plánuje vyřadit letouny F/A-18 Hornet ze služby do roku 2022 a chce je postupně nahradit stíhačkou páté generace F-35A Lightning II, respektive jeho verzí s s konvenčním startem a přistáním (CTOL).

První dva letouny F/A-18 Hornet budou Kanadě dodány v roce 2019. Kanada původně plánovala, že místo těchto stíhaček koupí stíhací bombardéry Boeing F/A-18E/F Super Hornet od Číny.

psali jsme: VIDEO: F/A-18F Super Hornet startuje z letadlové lodi Gerald Ford za pomoci elektromagnetického katapultu

Australská ministryně obrany Marise Paynová prohlásila, že prodej letounů Kanadě potvrzuje pevné a silné partnerství mezi oběma zeměmi, které je dlouhodobé.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: airforce-technology.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace