Australské letectvo posílí 29 vrtulníků AH-64E Apache, nahradí stávající Tigery

Australské letectvo posílí 29 vrtulníků AH-64E Apache, nahradí stávající Tigery
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0)|Popisek: AH-64E Apache
16 / 01 / 2021, 16:30

Celkem 29 bitevních vrtulníků AH-64E Apache poputuje australským vzdušným silám. Ty je mají dostávat od roku 2025.

Austrálii bude dodáno 29 bitevních vrtulníků AH-64E za 4,5 miliardy australských dolarů, které nahradí 22 strojů Tiger, informoval server flightglobal.com. Apache pak mají australské vzdušné síly dostat počínaje rokem 2025.

Vrtulníky Tiger se musely potýkat poměrně dlouho s řadou problémů. Mezi potížemi bychom našli například nedostatečnou kompatibilitu s dalšími variantami Tigeru, vysoké náklady na údržbu motorů, prodražené letové hodiny, celkovou nespolehlivost a další. Tiger má ve výzbroji kromě Austrálie také například Nizozemí, Izrael, Egypt, Kuvajt či Řecko.

Austrálie se stane celkově sedmým provozovatelem vrtulníků Apache v asijsko-pacifickém regionu. Nejen v asijsko-pacifické oblasti pak uvidíme tyto stroje. Vrtulníky budou též tvořit rovněž součást marockých vzdušných sil. Marocké letectvo posílí v budoucnu 24 bitevních vrtulníků Apache. Hodnota kontraktu činí 4,25 miliardy dolarů a dodávky začnou v roce 2024. V příslušné dohodě ja pak zakotvena možnost, že si Maroko může objednat dalších 12 vrtulníků.

 

Zdroj: flightglobal.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace