Automobilka Pratt & Miller vyvinula bojové vozidlo budoucnosti se speciálním odpružením METS

Automobilka Pratt & Miller vyvinula bojové vozidlo budoucnosti se speciálním odpružením METS
29 / 06 / 2018, 11:30

Vyhlášená automobilka pro americkou armádu vyvinula vozidlo se speciálním odpružením METS (The Multi-mode Extreme Travel Suspension).

Futuristicky vyhlížející vozidlo má speciální podvozek s inovativním řešením, které má zlepšit jeho mobilitu, schopnost přežití, zvýšit bezpečnost posádky a celkový výkon vozidla, aniž by muselo být použito velkých vrstev pancéřování.

psali jsme: Bojové vozidlo LYNX od firmy Rheinmetall – víceúčelová, silná „kočkovitá šelma“ pro české ozbrojené síly

Co upoutá na vozidlu nejvíce, je odpružení METS. To má sloužit především k tomu, aby vozidlo mohlo zdolávat drsné a obtížné terény, přičemž má držet vozidlo ve stabilní poloze a minimalizovat diskomfort posádky. Bojové vozidlo má být schopné překročit 95% všech terénů. Podle prohlášení agentury DARPA je vozidlo vybaveno standardními armádními dvacetipalcovými koly, vozidlo vyniká také nízkou vahou, takže je snadno přepravitelné, a má být také velmi rychlé.

psali jsme: DARPA vybrala Dynetics, má vyzkoušet sběr autonomních dronů transportním letounem

V dubnu 2016 oznámila americká vládní výzkumná agentura DARPA, že v rámci programu GXV-T byla vybrána kromě dalších společností i automobilka Pratt & Miller, aby vyvinula nové bojové vozidlo budoucnosti. V dubnu 2017, o rok později, DARPA odhalila detaily nového prototypu, dodaného společností Pratt & Miller.

Americká armáda i námořní pěchota již projevily svůj zájem o METS a o jeho schopnosti. Na základě odpružení METS je pak možné vytvořit celou rodinu unikátních bojových, velmi rychlých a lehkých vozidel včetně robotických platforem.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace