Babiš: Armádnímu rozpočtu se 10 miliard korun vrátí, bude to ještě tento měsíc

Babiš: Armádnímu rozpočtu se 10 miliard korun vrátí, bude to ještě tento měsíc
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)
09 / 01 / 2021, 16:00

Předseda vlády Andrej Babiš v rozhovoru pro deník Právo ujistil, že se armádnímu rozpočtu 10 miliard korun, o něž přišel v rámci pozměňovacího návrhu KSČM v procesu schvalování státního rozpočtu, ještě během ledna vrátí.

Premiér Babiš hovořil v interview, které se týkalo aktuálního stavu pandemické situace také o tom, zda se vrátí zpět do armádního rozpočtu 10 miliard korun, o které byl zkrácen v rámci projednávání státního rozpočtu na tento rok. Babiš v rozhovoru řekl, že s vrácením peněz ministerstvu obrany počítá, a to ještě nyní v lednu. ,,Určitě to bude ještě tenhle měsíc. Jasně jsme řekli, že ty peníze dostanou v průběhu ledna, a to platí. Už jsem rovněž zaznamenal spekulace o tom, že to neuděláme. Je to nesmysl," uvedl Babiš.

Premiér v rozhovoru znovu vyzdvihl úlohu armády, kterou hraje v aktuálně nepříznivé epidemiologické situaci, a proto si zmíněné finanční prostředky zaslouží. ,,V nemocnicích, v domovech seniorů a na odběrových místech pomáhá denně 900 vojáků. Bez armády bychom boj s pandemií těžko zvládali." řekl v interview Babiš.

Proti škrtům v obranném rozpočtu Andrej Babiš razantně vystupoval. Na velitelském shromáždění armády se v listopadu minulého roku za armádu jasně postavil a naopak podrobil kritice požadavek KSČM. Prohlásil, že odmítá jakékoliv snahy nenavyšovat rozpočet. O měsíc později však KSČM v procesu projednávání státního rozpočtu na rok 2021 prosadila se souhlasem hnutí ANO a ČSSD svůj pozměňovací návrh, který vzal armádní kapitole ministerstva obrany 10 miliard korun a přesunul je do rozpočtové rezervy. To byla současně nepřekročitelná podmínka komunistů pro to, aby pro schválení rozpočtu hlasovali. Bez jejich hlasů by totiž schválení státního rozpočtu nebylo možné.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace