BAE Systems dodavatelem minometného systému Mjölner pro obrněné transportéry švédské armády. Podílí se i český Ray Service

BAE Systems dodavatelem minometného systému Mjölner pro obrněné transportéry švédské armády. Podílí se i český Ray Service
24 / 06 / 2018, 11:00

Program Mjölner na dodávku minometného systému montovatelného na podvozek transportéru CV90 švédské armády byl zahájen před více než 18 měsíci. Dodavatelem kontraktu za 86 milionů amerických dolarů se stala společnost BAE Systems.

 

Na tuto zakázku uzavřela společnost BAE Systems smlouvu také s českým výrobcem Ray Service, který bude pro tento program vyvíjet a vyrábět kabelové svazky.

psali jsme: Samohybný minomet na podvozku Pandur II 8x8 CZ - moderní a ekonomický prostředek palebné podpory pozemních sil

Program je v současné době ve fázi interního ověřování. Letos na podzim budou vozidla dodána švédskému úřadu pro vyzbrojování (FMV) k závěrečnému posouzení. Program je doposud hodnocen jako úspěšný a probíhá podle schváleného náročného harmonogramu bez zpoždění.

Integrace minometného systému Mjölner na podvozek 40 transportérů CV90 nabídne nepřímou palebnou podporu mechanizovaných jednotek. Systém Mjölner může být montován na různé typy transportérů, a je tedy vhodný i k modernizaci již sloužícího vozového parku.

psali jsme: National Interest: Ruské „superdělo“ jako ničitel měst

Mjölner - tak se jmenuje kladivo bájného hrdiny Thora ze severských mýtů. Zakázku na minomety vypsal úřad FMV na konci roku 2016 a první dodávky vozidel na platformě švédského transportéru CV90 Mk0 by měly proběhnout v prvním čtvrtletí roku 2019.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace