BAE Systems navštíví bratislavský IDEB. Na Slovensku představí obrněné vozidlo BvS10 i novinky z dílny CV90 pro českou armádu

BAE Systems navštíví bratislavský IDEB. Na Slovensku představí obrněné vozidlo BvS10 i novinky z dílny CV90 pro českou armádu
Popisek: obrněné vozidlo BvS10
16 / 05 / 2018, 12:30

Společnost BAE Systems se 16. - 18. června účastní mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDEB v Bratislavě. Zaměří se zde zejména na programy výměny bojových vozidel, které se chystá nabídnout několika klíčovým evropským zemím včetně Slovenska a České republiky.

V průběhu veletrhu budou moci návštěvníci stánku společnosti vidět plně vybavené terénní obrněné vozidlo BvS10, které na Slovensko přijíždí přímo z vojenských zkoušek s rakouskou armádou. V roce 2016 totiž získala společnost BAE Systems Hägglunds smlouvu o výrobě 32 vozidel BvS10 pro Rakousko na základě dohody mezi rakouskou a švédskou vládou. V návaznosti na tuto dohodu podepsala společnost BAE Systems v roce 2017 také smlouvu s českým výrobcem vojenské techniky VOP CZ o výrobě komponentů právě pro rakouské BvS10.

BvS10 je pancéřované, kloubové, obojživelné vozidlo určené k poskytnutí celkové provozní podpory tam, kde to jiná vozidla nezvládnou. BvS10 je založeno na bojem prověřených pohonných technologiích a technologiích podvozku, které jsou základem všech terénních vozidel po celém světě.

Společnost BAE Systems se zároveň angažuje také v České republice a rozšiřuje průmyslové partnerství s několika českými společnostmi, aby mohla v nadcházejícím tenderu na výměnu vozidel pěchoty BVP-2 nabídnout komplexní servisní služby a bojové vozidlo pěchoty CV90 MkIV, které bylo představeno počátkem tohoto roku jako nejnovější verze bojem prověřeného a respektovaného vozidla CV90. Nová verze vozidla, které slouží již sedmi evropským národům, přináší nové pokroky do moderního bojového systému CV90, včetně řešení iFighting®, které je speciálně navrženo pro CV90 a jeho schopnost uspět na moderním bojišti.

Systém iFighting®, vyvinutý společností BAE Systems, spojuje data z různých systémů ve vozidle tak, aby zlepšila výkonnost systému pro posádku. MkIV bude mít také čtvrtou generaci kompatibilní elektronické architektury NGVA, která umožní posádce spravovat větší množství dat v živém přenosu.

Na veletrhu budou členové českého týmu CV90 diskutovat s médii a průmyslovými partnery především o celkovém nastavení programu náhrady vozidel BVP-2 pro Armádu ČR.

Zástupci BAE Systems budou v průběhu IDEB k dispozici v Incheba Expo, stánek 205 (hala D)

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace