BAE Systems plánuje začít s výrobou australských fregat třídy Hunter v roce 2020

BAE Systems plánuje začít s výrobou australských fregat třídy Hunter v roce 2020
Autor fotografie: public domain|Popisek: fregata HMAS Ballarat z třídy Anzac
12 / 08 / 2019, 09:00

Britská společnost BAE Systems postaví pro Australské královské námořnictvo moderní fregaty třídy Hunter v rámci programu SEA 5000.

Společnost BAE Systems, která získala kontrakt od australské vlády minulý rok v červnu, plánuje začít se stavbou moderních fregat pro Australské královské námořnictvo v roce 2020, uvedl server navyrecognition.com.

Celkem má být ve třídě Hunter postaveno 9 jednotek, které nahradí starší třídu víceúčelových fregat Anzac, které slouží například v novozélandském námořnictvu. To je cílem programu SEA 5000, tedy akvizice nových moderních fregat pro australské námořnictvo.

Výtlak plavidla, jehož délka je 150 m, bude činit 8 800, rychlost 27 uzlů, dosah přes 7 000 námořních mil. Fregaty budou vybaveny mimo jiné americkým bojovým řídícím systémem Aegis a na plavidlech bude postavena přistávací plocha a hangár pro jeden vrtulník MH-60.


Zdroj: navyrecognition.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace