Společnost BAE Systems prodala zbrojovce Rheinmetall většinový podíl ve své divizi tankových a bojových vozidel

Společnost BAE Systems prodala zbrojovce Rheinmetall většinový podíl ve své divizi tankových a bojových vozidel
22 / 01 / 2019, 12:00

BBC informovala o tom, že britská zbrojovka BAE Systems prodala většinový podíl německé společnosti Rheinmetall ve své divizi tankových a bojových vozidel. Vznikne tak joint venture pod názvem Rheinmetall BAE Systems Land.

Obchod měl hodnotu 28,6 milionů liber, uvedla BBC. Vlastnictví nově vzniklé joint venture s názvem Rheinmetall BAE Systems Land (RBSL) bude vypadat nyní takto: Rheinmetall vlastní 55% akcií a BAE Systems zbytek. RBSL se sídlem v britském Telfordu bude vyrábět nová bojová vozidla pěchoty pro britskou armádu.

Vedení BAE Systems prohlásilo, že kombinace technologií vojenských vozidel a produktů Rheinmetallu společně s kapacitami BAE Systems vytvoří lídra na evropském trhu v sektoru bojových vozidel navíc s potenciálem otevření stovek nových pracovních míst ve Velké Británii.

 

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace