BAE Systems provede modernizaci raketového torpédoborce USS Shoup

BAE Systems provede modernizaci raketového torpédoborce USS Shoup
Autor: Justin R. Blake https://commons.wikimedia.org/wiki/File:USS_Shoup_20060417.jpg|Popisek: USS Shoup
11 / 02 / 2019, 17:00

Společnost BAE Systems získala kontrakt na modernizaci torpédoborce USS Shoup (DDG 86) třídy Arleigh Burke.

Torpédoborec USS Shoup (DDG 86) projde modernizací, kterou zrealizuje britská společnost BAE Systems. Firma na ni získala zakázku v hodnotě 78,8 milionů dolarů. Server defence-blog.com uvedl, že modernizační práce začnou v březnu tohoto roku a jejich předpokládaný konec je naplánován na květen 2020.

čtěte také: VIDEO: Na vodu byl spuštěn další raketový stealth torpédoborec z třídy Zumwalt USS Michael Monsoor

Modernizace bude mimo jiné zahrnovat celkovou údržby plavidla, provedení prací za účelem konzervace trupu, vylepšení integrovaného systému protivzdušné obrany Aegis a jeho ovládacího a kontrolního vybavení. V rámci modernizace projdou úpravami i obytné prostory pro posádku.

čtěte také: Americký torpédoborec USS Fitzgerald

Torpédoborec USS Shoup byl pro námořnictvo objednán v roce 1996 a jeho stavba začala v roce 1999. Plavidlo bylo spuštěno na vodu o rok později a do služby uvedeno v roce 2002. Torpédoborce třídy Arleigh Burke jsou určené k protilodnímu, protiponorkovému a protiletadlovému boji.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace