BAE Systems rozšiřuje českou průmyslovou spolupráci. Do týmu CV90 přibyla plzeňská AM-CME

BAE Systems rozšiřuje českou průmyslovou spolupráci. Do týmu CV90 přibyla plzeňská AM-CME
23 / 06 / 2018, 19:00

Společnost BAE Systems uzavřela dohodu s českým podnikem AM-CME, mezinárodním dodavatelem vysoce kvalitních ocelových součástí. AM-CME bude prostřednictvím své dceřiné společnosti Strojírny Soběslav s.r.o. dodávat mechanické komponenty pro program švédské armády na modernizaci minometného systému na bojových vozidlech pěchoty CV90 a také se bude podílet na výrobě vozidel CV90 v případě, že si je česká vláda vybere v chystaném tendru na výměnu stávajících BVP.

AM-CME se stává nejnovějším českým partnerem programu CV90 a společnost BAE Systems tak pokračuje v rozšiřování spolupráce s českým průmyslem, který se tak ještě více zapojuje do podpory nabídky transportérů CV90 pro český stát. BAE Systems disponuje díky zkušenostem z jiných zemí dlouhou historií úspěšné spolupráce s lokálním průmyslem. Stejně tak jako tomu bylo u zemí předchozích, je i v České republice cílem přispět k ekonomickému růstu, budování technického know-how a tvorbě pracovních míst!

psali jsme: Bojové vozidlo LYNX od firmy Rheinmetall – víceúčelová, silná „kočkovitá šelma“ pro české ozbrojené síly

„Vítáme společnost AM-CME v našem týmu a těšíme se na dlouhou a plodnou spolupráci, z níž budou mít prospěch všechny strany,“ uvedl Peter Nygren, viceprezident pro business development divize BAE Systems Hägglunds. „Smlouva je jen začátkem cesty, která může v budoucnu vést k mnoha dalším příležitostem, zejména pokud si česká vláda vybere CV90,“ dodal.

Společnost BAE Systems již spolupracuje s několika českými podniky, včetně VOP CZ, který integruje a dodává vyspělé obranné systémy. V rámci nového partnerství bude plzeňská společnost AM-CME dodávat komponenty pro program minometného systému Mjölner, který bude integrován do transportérů CV90 používané švédskou armádou.

psali jsme: Jubilejní 100. vozidlo BVP Puma sjelo z montážní linky závodu společnosti Rheinmetall v německém městě Unterlüß

CV90 je moderní, adaptabilní a v boji prověřené vozidlo, které slouží v ozbrojených silách již sedmi zemí, včetně členů NATO. CV90 se dnes používá v Dánsku, Estonsku, Finsku, Norsku, Švédsku, Švýcarsku a Nizozemsku.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Zdroj: BAE Systems

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace