BAE Systems uzavřela smlouvu s českou společností VOP CZ na výrobu součástek pro armádní vozidla

BAE Systems uzavřela smlouvu s českou společností VOP CZ na výrobu součástek pro armádní vozidla
Popisek: obrněné vozidlo BvS10
21 / 03 / 2017, 19:00

Tisková zpráva

ÖRNSKÖLDSVIK, Švédsko — BAE Systems uzavřela smlouvu s českou firmou VOP CZ na výrobu součástek pro obojživelná obrněná vozidla BvS10 pro rakouskou armádu. Kontrakt rozvíjí stávající dohodu o spolupráci mezi oběma společnostmi, kterou podepsaly u příležitosti chystaného tendru na obměnu bojových vozidel pěchoty (BVP) Armády České republiky.

Celosvětovou strategií BAE Systems je navazování úzké spolupráce s místním průmyslem, která přináší podporu lokálních ekonomik a nabízí efektivní řešení tendrů v oblasti obrany. Proto BAE Systems a VOP CZ podepsaly v roce 2016 dohodu s cílem nahradit zastaralá bojová vozidla pěchoty BVP-2 Armády České republiky modelem CV90 z dílny BAE Systems.

Na základě nové smlouvy podepsané v únoru letošního roku vyrobí společnost VOP CZ díly pro 32 vozidel BvS10. Tato obojživelná obrněná vozidla pro rakouskou vládu v rámci zakázky vyhrané v červnu 2016 v současnosti vyrábí BAE Systems Hägglunds ve švédském Örnsköldsviku.

„Smlouva je milníkem v naší spolupráci s českým průmyslem a prvním krokem k dlouhodobému a trvalému vztahu se společností VOP CZ," říká Peter Nygren, viceprezident pro rozvoj obchodu BAE Systems Hägglunds. „Tato zakázka je vynikající příležitostí k vytvoření technologické i obchodní synergie v dostatečném předstihu před ještě rozsáhlejší spoluprací, kterou si vyžádá program výměny vozidel BVP-2. Pokud vozidla CV90 úspěšně projdou výběrovým řízením, česká armáda nejenže získá spolehlivé a moderní bojové vozidlo, ale dojde také k podpoře zbrojního průmyslu a ekonomiky České republiky."

CV90 je moderní adaptabilní vozidlo prověřené v boji, které v současnosti operuje v armádách sedmi zemí, včetně několika členů NATO.

Spojení s VOP CZ v rámci programu výměny vozidel BVP-2 zajistí vedle růstu počtu pracovních míst a obohacení technologického know-how i vytvoření významného prostoru pro další rozvoj ozbrojených sil České republiky. „Prohlubování spolupráce s takto významnou zahraniční zbrojní společností je klíčovou součástí obchodní strategie naší firmy," uvedl Marek Špok, ředitel státního podniku VOP CZ.

 

O společnosti BAE Systems

BAE Systems je jedním z předních světových dodavatelů inovativních a na moderních technologiích založených řešení pro obranný, letecký a bezpečnostní průmysl. Ve 40 zemích světa zaměstnává přibližně 83 400 odborných pracovníků. Ve spolupráci se zákazníky a lokálními partnery společnost BAE Systems vyvíjí, konstruuje, vyrábí a zajišťuje podporu pro produkty a systémy, které zvyšují obranyschopnost a národní bezpečnost, chrání obyvatelstvo a důležité informace a infrastrukturu.

 

O společnosti VOP CZ

VOP CZ, s.p., je český státní podnik se sídlem v Šenově u Nového Jičína, který se specializuje na vojenskou techniku a vývoj. Společnost v letošním roce oslaví své 70. výročí. VOP CZ vyvíjí, vyrábí, poskytuje servis, opravuje a zajišťuje modernizaci vojenské techniky pro pozemní vojsko. Nabízí rovněž služby řízení životního cyklu. Společnost již vyrobila více než 100 kusů obrněného transportéru PANDUR II a podílí se na zajištění úspěšné modernizace hlavního bojového tanku T-72M4 CZ pro Armádu České republiky. VOP CZ již vyrobila, opravila nebo modernizovala více než 20 tisíc kusů vojenské techniky a v České republice zaměstnává více než 850 lidí.

 

Kontakty pro média:

BAE Systems Hägglunds

Ola Thorén

+46 (0) 708 335 000

ola.thoren@baesystems.se

 

AMI Communications

Šimon Slavík

724 464 953

simon.slavik@amic.cz

Tagy článku