BAE Systems zmodernizuje bojová vozidla pěchoty M2 Bradley

BAE Systems zmodernizuje bojová vozidla pěchoty M2 Bradley
Autor: Pvt. 1st Class Prince Hearns |Popisek: M2 Bradley
21 / 09 / 2018, 11:30

Americké ministerstvo obrany oznámilo, že společnost BAE Systems získala kontrakt na modernizaci bojových vozidel pěchoty M2 Bradley.

BAE Systems se postará o modernizaci amerických vozidel pěchoty M2 Bradley. Známé britské zbrojovce byl udělen kontrakt v hodnotě 91,1 milionu dolarů. Americké ministerstvo obrany uvedlo, že se jedná o pětiletý kontrakt, přičemž modernizační fáze má být hotová k 30. červenci 2024.

psali jsme: Ruské pásové obrněné bojové vozidlo pěchoty Kurganěc-25 bude představeno na vojensko-technickém fóru ARMY 2018

Modernizace bude zahrnovat nejnovější digitalizovanou elektroniku pro optimální situační povědomí, síťovou konektivitu a vylepšený komunikační systém. Tato modernizace navazuje na předchozí, kdy mimo jiné došlo k vylepšení schopnosti přežití vozidla.

psali jsme: Nové bojové vozidlo pěchoty pro armádu má mít českou DNA. Český zbrojní průmysl je pro nás klíčový partner, říká zástupce německé zbrojovky Rheinmetall

BAE Systems je výrobcem těchto vozidel a systémovým integrátorem programu Bradley více než 30 let.
Bojová vozidla M2 Bradley jsou ve službě od roku 1982 a vozidla kromě USA používá například i Saúdská Arábie.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace