Bahrajn bude dalším zahraničním uživatelem mobilního raketového systému Patriot

Bahrajn bude dalším zahraničním uživatelem mobilního raketového systému Patriot
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: Mobilní raketový systém Patriot
05 / 05 / 2019, 12:00

Dalším uživatelem raketového systému Patriot se stane Bahrajn. Americké ministerstvo zahraničí schválilo v rámci programu Foreign Military Sales (FMS) jeho prodej svému spojenci na Blízkém východě.

Bahrajn se stane vedle 16 států dalším uživatelem, který bude provozovat taktický mobilní raketový systém Patriot. Americké ministerstvo zahraničí schválilo prodej v rámci programu Foreign Military Sales (FMS) za 2,5 miliardy dolarů. Součástí prodeje pak bude i 60 antiraket PAC-3 MSE, 36 střel Patriot MIM-104E GEM-T, 9 odpalovacích zařízení M903, 2 radarové sety AN/MPQ-65, kontrolní stanice a další přidružené vybavení.

Ministerstvo zahraničí rovněž v rámci FMS schválilo prodej 452 raket PAC-3 MSE a další vybavení Spojeným arabským emirátům za přibližně 2,7 miliard dolarů.

Pro USA je důležité zejména to, aby jejich spojenci na Blízkém východě, mezi něž Bahrajn patří, tvořili mocenskou protiváhu íránskému vlivu, a právě raketový systém Patriot k ní může přispět.

Nedávno se stali zahraničními uživateli Patriotu také evropské země - Polsko, Rumunsko či Švédsko. Na Blízkém východě pak tento raketový systém provozují Kromě Bahrajnu také Saúdská Arábie, Kuvajt či Katar.

 


Zdroj: defensenew.com

Tagy článku