Během výcviku na Bell Training Academy piloti nalétali přes 230 tisíc hodin

Během výcviku na Bell Training Academy piloti nalétali přes 230 tisíc hodin
Autor fotografie: Bell|Popisek: Bell training Academy
03 / 12 / 2022, 09:00

V oblasti technického a letového výcviku vycvičila společnost Bell 130 000 komerčních a vojenských pilotů.

V srdci severního Texasu se nachází vysoce moderní celosvětové ústředí společnosti Bell pro komerční a vojenský pilotní a technický výcvik – Bell Training Academy (BTA). Za dobu existence střediska jím prošli účastníci ze zhruba 135 zemí světa, kteří dohromady nalétali přes 230 000 hodin.

Na Bell Training Academy (BTA) se zájemci o létání školí v komplexním dvoufázovém programu. Ten se skládá z teoretického a praktického technického výcviku. Při teoretické části se využívá nejmodernější 3D výukový software a cvičí se na technologicky vyspělých simulátorech vybavených nejrůznějšími funkcemi.

V rámci praktické části výuky absolvují piloti individuální mechanický a letový výcvik na strojích Bell, a to včetně vrtulníku Bell 505. Bell 505 je navržen v prvé řadě s ohledem na bezpečnost a výkon a kombinuje v sobě osvědčené systémy s pokročilými technologiemi. Studenti si mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jak snadné je ho pilotovat a zároveň se naučit nejrůznější nouzové manévry, včetně přistávacích.

„Vrtulník Bell 505 je výjimečný stroj s pokročilými výcvikovými funkcemi; nabízí kombinaci robustního vysokého výkonu, nízké spotřeby paliva a nízkých pořizovacích i provozních nákladů. Tyto osvědčené systémy kombinuje s pokročilými technologiemi jako je plně integrovaná sada avioniky Garmin a dvoukanálový motor řízený systémem FADEC. Z výcviku mohou profitovat nově vyškolení piloti i zkušení technici údržby," uvedla Rena Smithová, instruktorka údržby Bell 505.

Bell Training Academy nabízí výcviková řešení na míru

„Velmi úzce spolupracujeme s našimi zákazníky, abychom mohli přizpůsobit výcvik jejich potřebám a požadavkům a poskytnout jim inovativní řešení. Ať už se výcvik týká vojenské, pátrací nebo záchranné operace, či jakékoliv jiné mise, naším hlavním záměrem je překonat zákaznická očekávání,“ řekl Joseph Decapite, manažer letového výcviku BTA.

Stroje Bell již přes 40 let spolehlivě slouží jako výcvikové vrtulníky pro americké námořnictvo a americkou armádu. Rovněž celá řada zahraničních provozovatelů těchto strojů, například Jamajské obranné síly či letectvo Černé Hory, vyslalo své piloty, na výcvik do BTA, protože rovněž používají vrtulníky Bell 505 jako vojenské výcvikové stroje. Pro Bell pracuje přes 30 bývalých vojenských pilotů instruktorů, kteří tuzemským a zahraničním frekventantům předávají své cenné a hluboké zkušenosti a odborné znalosti, aby je důkladně připravili na veškeré myslitelné scénáře, které během výkonu jejich misí mohou nastat.

Od roku 1947 absolvovalo pilotní nebo technický výcvik v BTA více než 130 000 pilotů. „Posláním Bellu bylo a je měnit  zážitek z létání a posouvat hranice, kam až se můžeme dostat. Jsem přesvědčena, že to naplňujeme každý den," řekla Anna Taborsky, generální manažerka globálního výcviku zákazníků.

 

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace